Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám véresre vakarta a...

A macskám véresre vakarta a fülét, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sok mindent olvastam ez ügyben, de ott mindenki azt írta, hogy kívülről. Sajnos nálunk belül a fülében vakarta véresre. Nagyon nyávog és állandóan vakarja. Minden héten pucoltuk neki, mert eddig is vakarta, de az utóbbi egy napban egyre durvább. Szobacicáról van szó, aki életében kétszer volt kin (amikor kiesett az ablakból - még szerencse, hogy az első lakunk- és amikor elvittük ivartalaníttatni), úgy, hogy elképzelésem sincs mit kaphatott el. Most ott gubbaszt a sarokban és csúnyán néz rám, és nem tudom mit csináljak vele, mert ki kéne takarítani, amit eddig se engedett és most főképpen nem.

2016. jan. 6. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Vidd másik állatorvoshoz. Már ha eddig vitted egyáltalán...
2016. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Be van gyulladva a hallójárat, legvalószínűbb hogy rühes. Szakszerű állatorvosi ellátásra van szüksége, irány a doki!
2016. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos még ma, mi ezen a kérdés?
2016. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Vidd orvoshoz!!! Miné előbb.


Nem szeretnélek pánikoltatni, de nekem nemrég el kellett altatni a cicámat, ugyan ilyen bentlakós volt. Nem tudom volt-e összefüggés, ő kívül vakarta véresre és párszor fel volt duzzadva neki. Az elmúlt, később jöttek a nagyobb bajok. Egy vírus volt , ami 5-10 évig lappanghat a doki szerint és ha egyszer belekerül, onnéttól kevés az esélye az életben maradásra. Javaslom vidd el, csináltass a dokival "vérvételt". Lehet hülyeségnek hangzik, de a vérben benne van minden. Jobb előbb megtudni a bajt, mint amikor csak 1% esélye lesz a túlélésre...

2016. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet fülatka, rüh, allergia. Vidd dokihoz, aki ad rá megfelelő kezelést, gyógyszert.
2016. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
" Minden héten pucoltuk neki, mert eddig is vakarta" És úgy gondolod, most hipp-hopp a feltett kérdésedre gyógyírt kap az a szerencsétlen cica? Már néhány nap után el kellett volna vinni, mert vsz. atkás lett a füle, aki beljebb húzódott és esetleg csinált egy szép belső gyulladást. Remélem, magaddal is ilyen "türelmes" vagy, ha megbetegszel.
2016. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BBBori válasza:

Ugyanez volt! Elvittem dokihoz, azt mondta, nem szabad csak úgy tisztítgatni a fülét, hogy beledugsz egy vattapálcikát, és hogy ebből gyulladás is lehet mert tele van zsírral a füle, ami a legjobb táptalaj a baciknak. Adott egy gyógyszert, OTODINE a neve. Azt mondta ez minden fülbetegségre jó. Ez egy ilyen fültisztító folyadék, ami feloldja a zsírt és sterilizálja a hallójáratot meg mindent ott bent. Mesélte, hogy volt egyszer egy kutya (kutyáknál és cicáknál is használható) akinek annyira begyulladt meg elfertőződőtt már, hogy azt mondták csak a műtét segít. A fülműtét előtt 1 hetes ilyen tisztító-sterilizáló kúrát csinált ezzel a gyógyszerrel a doki (műtétkor nem a legjobb a fertőzés), és mire vége lett a kúrának, annyira negjavult a füle, hogy meg sem kellett műteni! Mindenféle fülbetegségre-koszra-mindenre ott bent hatásos! Én most tartok a cicámnál a 3. Napon és már most javult a helyzet.

4100 Ft a csodaszer, reggel és este kell alkalmazni. Belecsepegtetsz a hallójáratba annyit, hogy megtöltse, tőben masszírozd a fülét, hogy mélyre is eljusson, utána egyszerűen töröld ki vattával (elég annyi amennyit elérsz, nem kell bedugdosni mélyre semmit, elég "kívül"). Ami bent van zsír, az feloldódik, aztán majd kirázza magának a cicus! A legfontosabb összetevője egy pH-érték helyreállító anyag, meg egy baktériumölő folyadék.


Remélem sikerült hasznos tanácsot adnom!

Gyors gyógyulást és kitartást a küzdelemhez! :)

2016. jan. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a fülatkát (más néven fülrüh) valószínűsítem. Advocate cseppet lehet kapni az állatpatikában, azt egyébként is jó 3 havonta tenni a cica nyakára, mert a bolhákat, atkákat elpusztítja, sőt, sok bélférget is.
2016. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!