Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet az oka?

Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Kb egy hete figyelgetem a lassan 5 éves lány cicámat (ivartalanított) és igaz, nem minden nap, de átlagban 2 naponta többet iszik a kelleténél. Vegyesen eszik szárazat és puhát, de azelőtt ezt nem vettem észre, hogy sok vizet ivott volna. Sőt, volt olyan, hogy szinte egy nap nem is ivott a táljából. Olvasgattam neten, mik állhatnak a háttérben, de nem gondolnám, hogy nagyon súlyos dolog lenne, mert nem hány, nem levert, nem csapzott a szőre, ugyanúgy viselkedik mint eddig. Valakinek lenne valami ötlete, mi állhat a háttérben? Köszönöm.
2016. febr. 9. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne állatorvossal megnézetni, és egy vizelet vizsgálatot megcsinálni nála, mert a hirtelen megnövekedett folyadék igény súlyosabb betegségek első tünete is lehet.
2016. febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet kezdődő vesebetegség jele. Sajnos, én nem tulajdonítottam eleinte jelentőséget a többlet ivásnak!(első cicám volt) Mire elvittem orvoshoz, addigra olyan rohamosan leromlott, hogy el kellett altatni!Egy laborvizsgálatot megér a korai felfedezés.
2016. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De az is hozzátartozik,hogy nem minden nap iszik olyan sok vizet,csak mondjuk másnaponta. Ez is érdekes számomra. Vagy például az,hogy nemrég váltottam nála száraz tápot,és az is lehet,hogy sós az összetétele és azért iszik többet...Sem fogyás,sem étvágytalanság nem figyelhető meg nála. A diabétesz lehetősége is állhat a háttérben?
2016. febr. 10. 09:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Látatlanban csak találgatni lehet, ami egyáltalán nem segít a cicádon! Állatorvos a szakember, neki mutasd meg.
2016. febr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!