Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskapárti vagyok, csak nem...

Macskapárti vagyok, csak nem tudok róla? Olvass tovább!

Figyelt kérdés

Szval 8 éve van egy macskánk, Ő életem eddigi legkedvesebb állata! De! úgy 5 éve rengeteg kutyás oldalt nézegetek, olvasok, egy csomó könyvem van, és 2 kutyám akikkel nem vagyok elégedett és mindig nézegetem h milyen fajta lenne jó nekem. Kisállataim, akváriumom, madaram is volt, de egyiket se szerettem olyannyira mint a cicánkat. Így 5 év után rájöttem, lehet h tudat alatt macskás vagyok, nem is kutyás, ahogy azt az utóbbi 5 évben gondoltam? Sajnos 2 év után a cicánkat a család többi tagja fokozatosan kiszoktatta a házból és mára már nehéz lenne beszoktatni, h újra olyan legyen mint régen(próbáltam). Így is ugyanannyira szeretem, csak nem lehetek vele annyit mintha bent lenne, a saját kalandjait éli(régen a szobám volt a kedvenc helye). Mostanában egyre biztosabb vok benne h egyszer újra lesz egy benti cicám akit nem hagyok h kiszoktassanak.

Ti honnan tudtátok h macska v kutya? Vagy egyértelmű volt?


2010. ápr. 1. 10:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, nálunk mindig voltak macskák, de sose szerettem egyiket sem. Kutyám még nem volt, viszont régi barátomnak voltak kutyái, azokkal szívesen játszottam a kertben, labdáztam, bújócskáztam, meg ilyenek.


Én még nem gondolkodtam ezen, de akkor talán kutyás lehetek, bár úgy tűnik a kis méretű idegbeteg kutyákat utálom, viszont a nagyokkal nagyon jó barátságban szoktam lenni. Azokra úgy nézek, mint egy másik emberre. A nagy kutyákat szeretem :)

2010. ápr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
cicapárti vagyok, nem tudom miért?:) szeretem a kutyusokat is, de ahogy egy cica hízeleg, meg kecsesen járkál, meg felugrik, dorombol....:)
2010. ápr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én mindegyikért odavagyok! Bár kutyám még nincs, csak két benti macsom!
2010. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát szerintem macskapárti vagy :)


Én mindig is a kutyákat szerettem jobban, nem akarom megbánta a macskásokat, de szerintem a kutya jobb háziállat. Ha bajban vagy ő segít neked, de a macska elszalad (ritka ha egy macska próbál segíteni a gazdájának).


Miért nem vagy megelégedve a kutyáiddal?:)

2010. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem mindig egyértelmű volt, hogy macskás vagyok. Amióta élek, mindig voltak cicák otthon. Volt egy kutyám is, szerettem őt is, de a macskákat valahogy máshogy szeretem. Sokat olvasok róluk, érdekelnek a miértek (miért dorombol pl...).

Szerintem te is inkább macskás vagy a leírtak alapján.

2010. ápr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, annak aki kérdezte: mindkét kutyámat a szüleim választották, egyik egy terrier, ha simogatom elmegy inkább, olyan magának való kutya és trimmelni kell amit utálok. A másik egy hiperaktív, munkamániás eb-amióta megvan akármennyit foglalkoztam vele, neki sose volt elég, mindig csak követel még és még..igazából a kutyákban az idegesít h folyton jönnek utánam ha kint vok, mindig piszkálnak, nem érzik meg hogy épp nincs kedvem játszani, csak sétafikálnék vagy épp dolgozok a kertben és feküdjön le mellettem.

A macskám igazi önálló élet, az ember nélkül is tökéletesen boldog tud lenni, igazi életművész és érzi h mikor jöhet oda hozzám vagy mikor kell megvígasztalni.

Igazából úgy érzem a kutyák túlságosan kiszolgáltatták magukat az embernek, ezért is van annyi bajban. Ha egy macskának nem lesz gazdája a szabad életet választja és vadászik, igazi kalandor. A kutya meg ember nélkül elveszne.

A kutyával rengeteg dolog van, rengeteg foglalkozást igényel, míg a macskával végzendő feladatokat élvezem, szivesen csinálom, komolyan még a macskaalmot is szerettem takarítani, olyan csodálatosan tiszta állatok. Egy kutyát el nem viselnék bent, főleg hogy állandóan ki kéne vinni. A macska ha ki akar menni, kiengedem és egyedül kalandozik, de a kutyát ha kiteszem nyüszít h egyedül nem akar kint maradni.

Azt hiszem a macska szabdságát szeretem igazán, az önállóságát.

Azt megszoktam h mindig is őrizte kutya a házunkat, enélkül nem tudnék nyugodtan aludni, de csak ezért lesz kutyám, ha lesz a jövőben másik.

2010. ápr. 1. 10:56
 7/16 anonim ***** válasza:

Én kutyás ember vagyok. :) Szeretem a macskákat is, mint minden állatot, de a kutyák jobban a szívemhez nőttek.

Volt egy macskám, őt imádtam. A szomszédok megmérgezték, az okát nem tudom. :( Napokig sírtam utána. Azóta nincs macskám és szerintem nem is lesz.

A kutyákkal mindig is jóban voltam. Bennük az fogott meg, hogy olyan tiszteletre méltó állatok (pl. németjuhász, bullmasztiff stb.), elképesztő amire a gazdájukért képesek. Kutyám mindig lesz. :)

2010. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én onnan tudtam, hogy utánanéztem a fajoknak, fajtáknak és az igényeiknek, mielőtt megvettem, tudtam, hogy mire vállalkozom. Szánalmas dolognak tartom, hogy csak most jössz rá, hogy bocs, mégse kutya kell, hanem macska. Ja, és persze, hogy jönnek utánad, örülnek, hogy végre kimentél hozzájuk. Ne legyen több kutyád csak a házőrzés miatt! Vegyél inkább riasztót, a kutya élőlény, akivel foglalkozni kell! Ha nem tudod ezt elfogadni, nem való neked kutya. A másik hülyeség ez a kutya- vagy macskapárti... Aki az egyiket szereti, az már nem szeretheti a másikat? A kutyámban az engedelmességét, az irántam való feltétlen hűségét, a munkamániáját, az okosságát csodálom, a macskában a függetlenségét és azt, hogy félig még vadállat: vadászik, kóborol, ha megengedi, csak akkor simogathatod. Ez nem olyan, hogy ha most pl. fideszes vagy, akkor nem szavazhatsz az mszp-re, mert te fideszes vagy. Az ember szeretheti mindkettőt, utálom, hogy vannak, akik a világot macska- vagy kutyaszeretőkre osztják.
2010. ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Olvasásértés egyes.

De csak a kedvedért megismétlem, hátha nehezen vetted ki a lényeges elemeket a hosszú szövegből:

1.A kutyákat a szüleim vették és választották ki tudatosan, nkik mindkettő megfelel, övék mindkettő kutya.

2.Ennek ellenére rengeteget foglalkozok velük: agility, klikkertréning, dogdancing, terelés, bikejöring és canicross amikkel próbálom kifárasztani, de 5 év alatt egyszer sem feküdt le jóleső fáradtsággal. Volt hogy egész napos hegyi túráról hazajőve kiszállt a kocsiból(az utat szintén végigugrálta) és szaladt a labdáért h dobáljam. SOHa nem állt még le. Legyen minusz 15 vagy plusz 40 fok, zivatar, jégeső vagy hóvihar. Szakadó esőben is kint szokott rohangálni.

És igenis mindig is lesz kutyánk, ne sajnáld, jobb dolguk van mint a környéken bármelyik másiknak.

És igazad van h nem lehet vki csak ilyen vagy csak olyan párti, de amit nem találtam meg a kutyázásban ennyi ideje, most megtalálom a macskában pár nap alatt.

Ettől a két kutya helyzete nem változik, foglalkozok velük továbbra is, hiszen felelősséget vállaltam értük, ha nem is konkrétan én, de a család.

2010. ápr. 1. 16:03
 10/16 anonim ***** válasza:
Én ezt továbbra sem értem. Ha a szüleid választották, akkor miért nem foglalkoznak velük ők?
2010. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!