Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegségeket kaphatok...

Milyen betegségeket kaphatok el a macska puszilgatásával? Napi szinten rengetegszer puszilgatom őket.

Figyelt kérdés

#macska #betegség #cica #puszilgatni
2016. márc. 13. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
ha bent laknak ők is akkor semmit nyugodtan puszilgasd őket :)
2016. márc. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Ha kizárólag benti cicák, soha nem mennek ki, és évente legalább egyszer látja őket az állatorvos, akkor semmi baj.

Ha kijárnak, és csak pár órát töltenek bent, akkor gyakorlatilag bármit, az élősködőktől kezdve (férgesség, bolhák stb.) a veszettségig bármit.

2016. márc. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Toxoplasma, illetve egy fajta bőrgomba ami a macskán gyakori, fertőzhet embert is. Ha a rendszeres állatorvosi ellenőrzésen egészségesnek találták a macskát, nyugodtan puszilgathatod. Ha van esélye hogy terhes vagy, akkor viszont tarts egy kis távolságot a biztonság kedvéért. És ne adj a macskának nyers húst, mert attól is kaphat toxoplasmát.
2016. márc. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Toxoplazmózist a szennyezett föld is hordozhat, szóval gyakorlatilag bárhol, bármikor el lehet kapni.
2016. márc. 14. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Nem értem, miért pontozták le a válaszomat. Nekünk is két benti cicánk van, sosem voltak kint, mégis volt bőrgombája az egyiknek, az állatorvos vette észre az oltásnál, és figyelmeztetett, hogy emberre is átmehet, főleg gyerekre. A másik macskára át is ment, mind a kettő több hétig volt gyógyszeren mire kigyógyult. Mellesleg a másik macskánál meg valamilyen egysejtű élősködő (a nevét elfelejtettem) volt a székletében, ami ugyan emberre nem terjed, de kezelni kellett, és ugyanaz a macska később hasmenéssel lett újra vizsgálva, akkor meg giardiát találtak nála és megint kezelni kellett.


Mondom, ezek bent tartott cicák, sosem voltak kint. És nem ajándékba kapott házimacska kölykök, hanem állatkereskedésben illetve tenyésztőtől vett törzskönyvezett scottish fold cicák. Úgyhogy ez a "benti cica, puszilgasd nyugodtan" nem állja meg a helyét. És igaz, hogy toxoplasmát bárhol kaphatsz, a talajról is, de mégis könnyebben fertőződik a macskád a cipődön behordott földdel (szagolgatja a cipőt, lenyalja a mancsát amivel előtte a bejárat körül sétált stb.), hogy aztán a székletével továbbadja neked. A toxoplasma fertőzés macskák esetén is sokszor tünetmentes, nem is tudod, hogy mikor fertőződött. Terhesség alatt nem árt az óvatosság.

2016. márc. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha egészséges a cica, minden oltása megvan, háromhavonta féregtelenítve van, élősködők ellen kezelve van, akkor elvileg nem kapsz el tőle semmit.

Ennek ellenére feleslegesnek tartom puszilgatni is őket. Inkább simogasd, az a cicának is jobb. :)

2016. márc. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#3 valószínűleg a toxoplasma miatt, mivel arra nagyon kicsi az esély, hogy pont a macska puszilgatásával kapja el, szinte bárhonnan össze lehet szedni akkor is, ha nincs macskád - nekem évek óta van macskám és nemrég voltam vérvételen, ahol többek között toxoplasmára is szűrtek és negatív lett... szóval a macskatartás és a toxoplasma fertőződés nem függ össze.
2016. márc. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7. ha no vagy, es tervezel gyereket, gyorsan kezd el foldet nyalogatni, ha eddig negatvi lett a toxo teszted... jobb, ha gyorsan tulesel rajta, mintha kesobb emiatt kellene frászolnod :)
2016. márc. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 nem nő vagyok :D
2016. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9, akkor ne nyalogass foldet. :P Nem eri meg, szornyu ize van. :P
2016. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!