Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet rászoktatni a...

Hogyan lehet rászoktatni a kandúr cicámat, hogy hagyja, hogy simogassák, és megszokja?

Figyelt kérdés
Mert nem engedi,hogy ölbe vegyem,amikor meg dörgölőzik a lábunkhoz,akkor megsimogatjuk,és a földre lapul. :S
2010. ápr. 5. 10:48
 1/6 anonim válasza:

Simogasd és ölelgesd még akkor is

ha nem tetszik neki.(még ha harap vagy karmol akkor is.)

Egy idő után megszokja.(nálam ez fél év volt)

Én is így voltam vele.Most már ő jön oda

hozzám hogy puszilgassam. :)

2010. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt is igaz, hogy az erőszak nem megoldás.

Én is nagyon szeretem az állatokat, sok kutyus, cicus meg is érzi ezt, mert idegenként is hagyják magukat simogatni, szeretgetni általam, kevés a kivétel köztük. Mégis, a kevés kivétel között volt egy aranyus kutyuska, "aki" szintén nehezen engedte meg nekem, hogy simogassam. Sokszor odamentem hozzá, inkább nem simogattam, mert nem akarta, de beszéltem hozzá, játszottam vele. Kis idővel hagyta magát simogatni, mára már úgy simogathatom, "vakargathatom" a hátát, ahogy akarom, még ő jön oda, hogy tegyem meg. Nagyon édes kutyuska, már igényli is, hogy simogassam, bújik hozzám :-))))

Türelem rózsát terem!

Csak fokozatosan!

2010. ápr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk a lány cicánk volt ilyen. Ölbevettem és két pillanat sem kellett, ő leugrott. Megsimogattam a földön és lepult, csak a buksiját engedte simizni, dörgölőzni viszont nagyon szeretett. Aztán idővel mindig egyre tovább tartottuk az ölünkben, egy kis kényszerrel. Viszont ha már nagyon mehetnéke volt, akkor leeresztettük. Aztán jött a kiscicás időszak, akkor tűrte a simogatást, de inkább csak a földön. Az idő múlásával viszont rájött, hogy milyen jó dolog ez...és nem csak a földön, hanem az ülönkben is.

Kitartás, de ha már nagyon mehetnéke van, akkor engedd, hagy menjen.

2010. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm szépen mindenkinek! :)


De a mi cicánk bizony nagyon nagy. :D

A karmai is nagyok. :S

De akkor is megfogom szelidíteni. :D

Köszönöm :)

2010. ápr. 5. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:
A legnagyobb esélyed akkor van,ha ívartalaníttatod.A legtöbb kandúr kedvesebb,bújósabb lesz utána.De alapvetően minden macskának más a személyisége és inkább attól függ,hogy engedi-e vagy sem,szóval az ivartalanítás sem ad 100%-ot.PL.nekem is van két ivartalanított kandúrom az egyiket szinte "össze lehet hajtogatni",a másik viszont akkor jön bujcizni,mikor úgy tartja kedve,pedig testvérek.
2010. ápr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A második hozzászólónak:a kutya meg a macska két külön fogalom.Amit meg tudsz tenni egy kutyával,azt nem tudod a macskával.A kutya azt teszi amit mondanak neki,a mcska azt amit akar.
2010. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!