Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet egy lány macskának 2 méhe?

Lehet egy lány macskának 2 méhe?

Figyelt kérdés
Van egy Zafír nevű anya macskám aki most ősszel lett ki kasztráltatva a 3 kölykével együtt.Nagy meglepetésünkre ma reggelre a kikasztráltatott Zafír szült 4 kiscicát. Na most erre adjon nekem valaki értelmes magyarázatot hogy ilyen hogy lehetséges, mert az orvos aki a műtétet végezte nem tudott erre kielégítő választ adni mert ilyen esettel nem találkozott az eddigi praxisa során.

2016. ápr. 1. 17:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Elvileg egész ritka esetben lehet két részböl álló méhe, de ez egy hasmütétnél ki kell, hogy derüljön, azaz mindkét részt kiszedte volna az orvos.


Viszont lehet, hogy nem a méhet távolította el, hanem csak a petevezetöket "kötötte" el és ez néha nem elég.


Adott esetben az orvos köteles lenne egy újabb mütéttel megoldani a problémát, méghozzá fizetség nélkül, mert elözöleg ö követett el valami hibát.

2016. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Én inkább arra gyanakodnék, h átvert az orvos
2016. ápr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Én mindenképp elvinném egy másik orvoshoz. De hogy lehet, hogy nem vettétek észre, hogy vemhes?
2016. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

A macskának és a kutyának nem egy darab méhe van, hanem kétfelé ágazó, aminek a végein találhatók a petefészkek.

Egy orvos ezt tökéletesen tudja és eltávolításakor nem fogja az egyik felét bent hagyni.

A ti dokitok valamiben nem kerek.

2016. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
verd az asztalt az orvosnál, mert láthatóan átvert.
2016. ápr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Az anyamacska kasztrálása nem célravezető, ugyanígy a kandúrok miskárolása se.
2016. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

6. Miert ne lenne celravezeto? a cel az, hogy az ivartalanitott macska ne szaporodjon - es ez jellemzoen (oke, ezt a fenti esetet leszamitva) be is kovetkezik.

Tehat... vagy nem tudod mit irsz, vagy nem ez volt az, amit tenylegesen kozolni akartal.

2016. ápr. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

6. Jahogy... oke, megkovetlek.

A elnevezesek hibas hasznalatara utaltal. Jogos, a kasztralas a herek eltavolitasa (az anyamacskanak olyanja nincs) es a miskarolas meg a meh eltavolitasa (az meg a kanduraknal nem tul gyakori.)

2016. ápr. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A kasztrálás meg miskárolás helyett értelemszerüen vegyük a sterilizálás szót és akkor EZ a probléma fel sem merül.


Emellett ha a nöstény macsak ivartalanítva lett (volna), akkor nem lehetne késöbb kismacskája, azaz az orvos egyszerüen "elfelejtette" elvégezni a mütétet!

2016. ápr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nekem már volt több anya macskám is vemhes.Meg a Zafíron is észre vettük h nagy a hasa mert láttuk h nagy neki de mivel ki van kasztráltatva ezért azt hittük h csak sokat eszik.A Zafír szokott csavarogni,madarat meg egeret fogni és azt hittük h csak dagadt meg én a macskáimnak szoktam venni télire mindig vitaminokat és azt gondoltuk h attól lehet.Nem foglalkoztunk vele mert minek úgy is ki van miskároltatva kölykei nem lehetnek.Ebbe a tudatba voltunk egész addig míg egyik reggel rá nem jött a szülés.Még akkor is azt hittük h sokat evet mert előző nap tyúkot vágtunk és rengeteg maradékot kaptak.Majd fél óra múlva ki mentem h megnézzem mi van vele nem e kell hozzá orvost hívni addigra ott volt mellette 1 szürke kiscica.Lestünk nagyokat ahogy rágta a köldök zsinórját.Most jelenleg van 8 macskám.= fekete 1 szürke
2016. ápr. 2. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!