Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a baja a macskának? Miért...

Mi a baja a macskának? Miért nyalja a polót? Már tiszta nyál.

Figyelt kérdés
Egy "kicsit" idegesít már hogy a macskám folyton nyalja a polómat, akármikor, amikor kézbeveszem vagy amikor csak megtalál egy polót. Csak is a puha dolgokat nyalja össze, már van amikor már foly a nyál a polórol. Mi lehet a baja?
2010. ápr. 9. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tetszik neki, amivel a pólókat mosod pl.Vagy csak azért, mert szeret téged és így akarja kifejezni.

Nekem az egyik cicám a bengay (reumatikus fájdalom elleni)krémre gerjedt be. Nem értettem, miért nyalogatja néha vadul a hasamnál, hátamnál a pulcsimat. Aztán rájöttem, hogy ha bekenem a derekamat a krémmel, akkor csinálja. Nagyon érdekes volt. A mostani cicám meg, mikor tiszta ecetszagú volt a kezem, azt kezdte el nyalogatni. Ki tudja, mi viszi rá őket!

2010. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy valami ösztön. Az anya cicák is nyalogatják (tisztítgatják) a kölykeiket, azok is finom puha tapintásúak.

Egyébként egyetértek az első válaszolóval.

2010. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én cicám is a bengayra gerjed,fogalmunk sincs hogy miért.. :D
2010. ápr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én cicáim is ezt csinálják!Valószínűleg,hamar el lett választva az anyjától,és ez a szopási ösztön megmaradt.Az enyémek már lassan 3 évesek és még mindig ezt csinálják,mert 8 hetes koruk óta velem vannak.Azt mondom békélj meg vele és vegyél otthon olyan pólót amit nem sajnálsz.Ez amúgy azt jelenti,hogy szeret hozzád bújni,mert biztonságban érzi Veled magát.
2010. ápr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt cicám, amelyik a Nívea arckrémet nyalta le.

Olvastam valahol, hogy a macskát idegesíti, ha a gazda más szagú, ezért a mosdatással lenyalja az idegen szagot, hogy az ő szaga legyen rajta, és ezzel megjelöli a gazdát, mint tulajdonát.

(Az enyém szereti az öblítő illatát. Állandóan attól illatozik, mert a frissen mosott ruhákon sziesztázik. :))

2010. ápr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én macskám is ezt csinálta nem tudom de szerintem nem baj bár ő válogatott is nem volt mindegy milyen anyagú a ruha
2010. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!