Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha az alábbi cicákat pároztatj...

Ha az alábbi cicákat pároztatjuk, milyen kiscicák láthatnak napvilágot?

Figyelt kérdés
Egy teknőctarka nőstényről és egy krémszínű kandúrról van szó. Tudom ezt nem lehet pontosan megmondani, csak érdekel milyen cicákat várhatnánk.

2016. máj. 23. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy teknőctarka cicusnak 90 százalék esélyben lesz szintén teknőctarka nőstény kölykei. Mivel a kandúr is a vörös beütésbe tartozik, ezért valószínűleg vörös-fekete-szürke (illetve, ha tricolor cicusról van szó a teknőcön belül) akkor fehér árnyalatú kölykök is lehetnek. De ennek még van egy csomó bonyolult genetikai része is, ami több dologtól is függ, de ebbe inkább ne menjünk bele.
2016. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:

Amennyiben törzskönyves, ismert felmenőkkel rendelkező macskákról van szó, 100%-ra pontosan meg lehetne mondani mi várható. Többek között ez az, amit egy tenyésztőnek illik tudnia, mert eredendően befolyásolja a kölykök gazdához kerülési esélyeit. De mivel jó fej vagyok, leírom nagyjából mi várható:

fekete kandúr

cirmos kandúr

vörös kandúr

(fekete)teknőc nőstény

(cirmos)teknőc nőstény

vörös nőstény


A krém bármelyik variációja igen valószínűtlen. A fenti színek pedig tucatjával teremnek bármelyik menhelyen, így tovább szaporítani őket meglehetősen rossz ötlet.

2016. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

ha ezeket a cicákat pároztatod akkor egy új macska fajt fogsz létrehozni,ők lesznek a cácák, amit majd nagy valószínűséggel a titkos szolgálat elkoboz tőled (ahogy velem is tette,) ugyanis a hadseregnek kellenek majd egérpusztítási célokra a laktanyákba.


a cácákról bővebben:

-a denevérnél 3x nagyobb ultrahang pásztázás

-a retinák extra kifinomultak, sas,solyom, és egyéb más ragadozó madár látásával egyenértékű vagy jobb

-a hallás extrém, dupla dobhártya

-csontozat dupla erősség

-szív és tüdő erősített izomzat

-a külső szőr réteg tüskés, szúró tapintású,erős ütés vagy nyomás hatására méreg anyag ürül belőlük(súlyosan mérgező azonnali vegetatív idegrendszer összeomláshoz vezet,azonnali halál)


várható élettartam: 25-30 év

jelleme: agresszív, azonnal támadó, domináns

várható alom szám : 3-4

párzása: nem párzik,önmegtermékenyítő


ha jót akarsz magadnak akkor egy teknőctarka nőstényt, és egy krémszínű kandúrt sose pároztass !!!

ugyanis ők hordozzák magukban a cácák génjeit,


küldök róluk pár képet:


[link]



[link]


[link]


jajj de unatkozok....


:)

2016. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3# Te nagyon beteg vagy :') 😂😂 Akkor az én cicám is egy cáca :') 😂😂 Ez a nap poénja 😂 Ez tényleg jó. :') Cáca :') 😂
2016. máj. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megmondom: megteremted a következő generációt az utcára! Vagy ha mindegyiket el is tudnád ajándékozni,akkor az utcán lévő macskák elől veszed el a gazdákat. Ha szereted a macskákat akkor nem szaporítasz,hanem ivartalanítasz!
2016. máj. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi válaszokat! Kedves utolsó, a teknőctarka az én cicám, a krémszínű az egyik barátnőmé. Őket akarjuk pároztatni, mindkettőnknek egy cicája van így, ha lesznek kismacskák akkor megbeszéljük ki melyiket viszi el.
2016. jún. 4. 13:27
 7/8 Platypus ***** válasza:
És mi van ha születik 6-7 db? Megtartotok kettőt, mi lesz a maradékkal? Tisztában vagy vele, hogy a menhelyeken végtelen mennyiségben teremnek a kiscicák? És hogy minden egyes évben ezrével altatják el a fölösleges macskákat a sintértelepeken? Külön statisztikát macskára nem tudok, de kutyával együtt évi 25 ezer(!) az átlag. Még ha gazdát is találsz a ti fölösleges kölykeiteknek is, ugyanezek a gazdák tudták volna befogadni azt a néhányat is, ami így altatásra kerül...
2016. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Látom még mindig rosszul magyaráztam el. Mi eleve úgy terveztük, hogy akármennyi cica lesz, akkor is megegyezünk ki hányat visz el. 6-7 macska meg elég ritkán születik. Mellesleg azóta a nőstény vemhes, és lesznek kismacskái. Akik nem az utcán végzik, mert mi nem olyanok vagyunk. Ha 6 lesz, mindenki tart 3-at, ha 7, akkor még jobban megbeszéljük.


Bár én sosem láttam még 6-7 macskát születni. Ez már kombinálás. Az én környezetemben rekord legyen 6 macska. Amúgy meg a nősténynek ez már a második vemhessége, és a kölyke most is szerető gazdinál él az utcáról befogadott cicatársával.

2016. jún. 15. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!