Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktathatnám össze a...

Hogyan szoktathatnám össze a régi cicát a ma kapott új kiscicával?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet hogy ma kaptam egy 2 hónapos tündéri kiscicát, viszont van egy cicám aki lassan már 4 éve velünk van. Hatalmas kandúr cica, kasztrált. A pici kislány, még nem ivartalanított és még pár hónapig nem is tervezzük. Az a helyzet hogy hazahoztuk a cicát hordozóba, megmutattuk a régi cicámnak persze hordozón át és fújtatott rá. Azóta behoztam a szobámba a kiscicát, a nagyot kint hagytam. Szeretgettem mind2-t, szüleim próbáltak a régi cicámmal játszani de rá se hederít, gubbaszt az ajtó előtt. Odavittem pár perce a kiscicát az ajtóhoz, ő lefekszik. Az ajtó túloldalán viszont erőteljesen morognak és fújtatnak... Külön etetőtálkája van a szobámba, alom és vizestál is szóval nem kell osztoznia rajta a kiscicával.. Van valami tipp hogy hogyan lehetne minél hamarabb összeszoktatni őket? Kb mennyi idő mire befejezi ezt a viselkedést a régi cicám?

2016. jún. 17. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek etesd őket egymás mellett! Akkor a kajával vannak elfoglalva. Szép lassan meg fogják egymást szokni. Nekem még az vált be,hogy naponta 2x jutalomfalatot osztottam nekik és akkor is kènytelenek voltak egymás mellett enni. Szêp lassan megszokták egymást. Türelem! :)
2016. jún. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak tényleg nagyon gonosz vele a nagy cica.. Látszik rajta hogy nagyon nem kedveli, énmeg őszintén nagyon féltem a kicsit.:S Köszönöm a válaszodat mégegyszer.
2016. jún. 17. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Nekem 1 évembe telt mire az 1 évvel idősebb nőstènyem (2 éves volt akkor) megszokta a kandúrt, akit 2 naposan találtam. Most sincsenek oda egymásért, de már nem fújnak és nem vesznek össze. Elélnek egymás mellett. Ritkán játszanak is. :D de nekem az vált be, hogy egymás mellett etettem őket mindig. Csak legyél a közelben,hogy a nagy ne tudja bántani a picit. Fokozatosan szoktasd össze őket,mindig hagyd kint egy kicsit tovább. Nem lesz baj. :)

2016. jún. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy segítesz:) Azt próbáltam most ki hogy jutalomfalatot tettem az ajtó elé a nagynak, hogy valami jóval kösse össze.. Hát nem igazán kell neki onnan:D
2016. jún. 17. 20:27
 5/7 A kérdező kommentje:
De hát felesleges siettetni, 1 napja vannak csak együtt, van még idejük.:)
2016. jún. 17. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell siettetni, nekem 1 évembe telt mire elfogadta a kisebbet. :)
2016. jún. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Új fejlemények.:) Tegnap meguntam a különpakolgatást és összeraktam őket, volt morgás egymásra viszont nem bántották egymást.:) Ma már szaglásszák egymást, nincs morgás se fújás. Még nem játszanak együtt, de hamarosan remélem jóban lesznek.:)
2016. jún. 19. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!