Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudnátok jó macska neveket? A...

Lily Aldrin 22 kérdése:

Tudnátok jó macska neveket? A tiéteknek mi a neve illetve milyen fajta?

Figyelt kérdés
egy párhetes kiscica nyivákolt a szomszéd kertjében egy ilyen elkerített részen, sose szokott odajárni. A hívásomra átjött a kiscica de hiába kérdeztünk meg a környéken mindenit természetesen senkié se volt ( kiscica szezonban nem is számítottunk másra). Nem akartuk menhelyre beadni úgyhogy nálunk maradt, viszont nem tudjuk elnevezni.Egy cirmos kandúrka

2016. jún. 26. 00:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Az én cicámat Félixnek hívják. Amilyenek voltak: Szilárd, Folti, Girhes Joe, Hitler.
2016. jún. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

rengeteg macskank volt annak idejen, mert falun nottem fel, es ott aztan volt szaporulat ( meg veszteseg is sajnos :( ) . Volt tobb fekete feher cirmos cicank, oket Zorronak, Bocinak, Kittynek hivtak. Volt voros fekete feher foltos, ot Kalacsnak neveztuk ( olyan volt, mint egy fonott kalacs). A legutolso egy tigris mintas kandur volt, Oriza. A Dedimnek is volt szurke cicaja, o Hamu volt, illetve egy voroses barna - Tejeskave, ill. egy fel perzsa foltos cirmos , Cilu. Ha most lenne cirmos kandur kiscicam , akkor a Lulu, Szergej, Boby, Felix nevek kozul valogatnek.


[link]

2016. jún. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2016. jún. 26. 00:24
 4/20 A kérdező kommentje:
a Félix nekem nagyon tetszik. Egyébként már van egy cicánk őt Bercinek hívják :) úgy imádom őket:)
2016. jún. 26. 00:27
 5/20 anonim ***** válasza:

Millió macskánk volt már. Jelenleg Caroline számít hozzávetőlegesen itteninek, Szilveszter (másoknak Panda) nem, csak felbukkan néha. Caroline (ő egy csinos barna cirmos) kölykei (mindig minden kölyke cirmos, most ráadásul fehér is alig van bennük): Chel (a Portál főhőse után, de Caroline is a portálból van s egyszer volt Dave is, de ő már a múlté), Antracit (fekete cirmos), Linda (ez csak ilyen munkaverzió, nem volt ötletünk, de ő az egyetlen lány. Chel a játékban lány, de a mi vörös cirmosaink mindig fiúnak sikerülnek s szerintünk egy vörös cirmos Chel és kész. Kivéve Rókát, aki bizonyára ennek az alomnak is az apja). Linda is barna cirmos, akárcsak az anyja.

Egy, jóval a többiek után született kiscicát egyszer Tardynak kereszteltünk...


Régebbi macskanevek: Hercegnő/Nyafi, Bagira, Marci (mindig minden cirmos kandúr Marci volt gyermekkoromban), Micó, volt pár történelmi s előkelőbb név is, amikor anyám ihletet kapott s rengeteg, amit már elfelejtettem az évtizedek alatt.


Valahogy mindig adódik valami név, amivel később is elégedettek vagyunk. Ha nem, simán át lehet keresztelni a macskát, sőt Hercegnő/Nyafinak ugyebár 2 neve volt, bár a Nyafi volt a "rendes", a másik inkább csak becenév. Remekül illett hozzá mindkettő.


Ezzel nem biztos, hogy bármit segítettem, de nálunk ez így működik, kinéz, viselkedik valahogy az állat s hamar ráragad egy név...

2016. jún. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
hát én egyelőre kispocaknak hívom de az a baj h kutyáimat is pocakozom
2016. jún. 26. 00:48
 7/20 anonim ***** válasza:
Ooo de cuki, pont ilyen volt Oriza nevu cicam :((((
2016. jún. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Minka volt a neve.
2016. jún. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

De kis drága:) Pont ilyet mentettünk mi is pár éve, és Csutkának becéztük. Hanyatt feküdt a tenyeremben engedte, hogy a pociját puszilgassam, és úgy tettem, mintha kukoricát ennék, így lett Csutka.

A fekete cicám Boglárka, a másik Picur mert ő a fiatalabb. Nem valami fantáziadús név, de ez van. A barátnőmé Mazsola és Tádé. Egy szomszédomé meg Babci. Egy másik cica a környezetemben Daisy volt, és jött mellé egy nyakigláb, nyezege cica ő Pilinszka lett, de csak Pilcsinek hívtuk.

2016. jún. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Kuplung és Cefre
2016. jún. 26. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!