Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maradjak ennél a macsaalomnál,...

Maradjak ennél a macsaalomnál, vagy szilikonosra váltsak? Illetve hogy szoktassam le arról, hogy játsszon benne? És milyen kaját adhatok neki még?

Figyelt kérdés

8 hetes kiscicám van (csak benti), nagyon pici kora óta használja az almot ügyesen. Aldiban kapható Shah almot használ, jól csomósodik. 2 kaki, és vagy 4-5 pisicsomó a napi mennyiség. Amúgy macska létére rengeteget iszik, tegnap pl. egy egész tál vizet megivott. De ahogy nő, egyre játékosabb, bátrabb, és sokszor belerohan az alomtálba, majd kirohan onnan, persze a kavicsokat kirúgva. Van amúgy neki egy egész játszótere, de az alomtálca is érdekli :) Hogy lehet leszoktatni erről?


Eddig zacskós kaját kapott, de rájöttem, hogy a tonhalasat nem eszi meg valamiért, a többit igen. Ha már nagyon éhes, a szárazat is eszi. Szoktam neki csirkemellsonkát is adni, de mást még nem mertem, nem tudom, mit lehetne még.

Sokan dícsérik a szilikonos almot, de nem tudom, kipróbáljam-e, nekem fura, hogy a pisi ott állna benne napokig. A csomósodó betonitost legalább ki tudom szedni. Vagy tényleg jobb a szilikonos?


2016. jún. 28. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen sokan dicsérik de nekem nem vált be.Nagyon büdös volt a szilikonos alom.

Vegyél neki fedeles macska wc-t.

2016. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én szilikonos almot használok és teljesen meg vagyok elégedve vele. Azonnali szaglekötés, higiénikus és hidd el fel sem tűnik, hogy napokig ott "áll" a pisi, teljesen magába szívja, persze elszíneződik, de szerintem nem vészes. Viszont ha jól működik az alom, akkor felesleges váltani, főleg ha már hozzá szokott. Nekem is 8 hetes cicum van, de víz nem nagyon megy neki, inkább cica tejet iszik. :) Nekem is szokott az alommal játszani, de nem sokat. Amikor menne arra, akkor csald el egy játékával, mutasd meg neki, hogy sokkal jobb az, mint az alommal játszani! :) Egyébként én a keretes alomtálat ajánlanám, nekem így alig hord ki darabokat. :)
2016. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is keretesre gondoltam. Egyelőre csak bébitálcája van, amit a Fressnapf-ban vettem, de már néztem, hogy a keretes eleve magasabb, így talán nem hordja úgy ki.

Nem tudom, miért iszik ennyire szívesen a cica, nem szoktattam rá, csak kitettem neki, aztán 5-6 nap után elkezdett inni belőle. (persze cseréltem) Pedig 4 hetesen hoztam el, mostanra 8 hetes, de csak úgy lefetyeli a vizet. :)

2016. jún. 28. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Aldisat én is nagyon szeretem.Meg a Biolux-ot.Kipróbáltuk a szilikonosat,de nekem nem jött be.
2016. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekünk aldis van. teljesen jó,olcsó és jól használható,és van benne szagelszívó(Szódabikarbóna)

a szilikonos nekem nem tűnik higénikusnak,ráadásul elég drága is.

és maradnék az aldisnál. de persze kipróbálhatod,hogy milyen a szilikos. a kiszórásra max magasabb peremű tálcát tudsz venni,vagy zárt wc-t.

2016. jún. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk a szilikonos alom vált be, zárt macska wc-vel. Egyáltalán semmilyen szag nem érződik, ráadásul nem porol. A pisit felszívják a kristályok, naponta egyszer fel kell "keverni" így egyenletesen oszlik el a nedvesség nem áll a tálca alján a pisi, a kakit pedig egyszerűen ki lehet lapátolni. Nem akarlak ijesztgetni, de ha ilyen sokat iszik a cica az betegség jele is lehet. Szerintem kérdez rá a dokinál, úgyis most kell vinned a 8 hetes oltásra.
2016. jún. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is szilikonos alom párti vagyok. Szagtalan,higiénikus és tényleg nem áll benne a pisi mert felszívja és szagtalanítja is, ráadásul a nagydologból is pillanatok alatt felszívja a nedvességet, nincs kaki szag a lakásban még akkor se ha délután végzi a dolgát a macska és mondjuk csak este érek haza. Én is rákérdeznék az orvosnál arra,hogy ennyi vizet iszik a macska(általában jellemzően pont fordítva van-keveset isznak a macskák.)
2016. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a szilikonos nem vállt be. Nem nekem volt v3le bajom, hanem a kényes macskáimnak. Addig aprószemű, szinte homok kinézetű csomósodóst használntam, a szilikonos meg ugye keményebb, azt nem hiszem, hogy szúrhatná a talpukat, de mégse...2 hétig próbálkoztunk amire eljutottunk odáig, h a cicák az alom mellé wc-ztek :D így maradt a megszokott. Amúgy 4 hetes még iszonyatosan baba, éppenhogy csak kinyílt a szeme. Remélem kap cicatápszert is víz helyett, neki még szopiznia kéne. Tehéntejet nem ihat!
2016. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!