Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam az utcán egy kismacsk...

Találtam az utcán egy kismacskát és szeretném megtartani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 6 hetes kiscica, nőstény és egy kartondobozban volt, teljesen egészségesnek tűnik. Mit adjak neki enni? hogy fürdessem? Milyen almot adjak neki? és ehhez hasonló kérdésekre kérek szépen válaszokat. köszi:)

2016. júl. 3. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Enni USB töltőről 5V-ot. Fürdetni tilos! Mikroszálas kendővel törölgesd át. Alom nem kell neki, de jobban bírja a strapát, ha veszel rá szilikontokot.


(Biztos, hogy jó kategóriába raktad? :))

2016. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

lehetőleg folyékony jellegű kaját próbálj, aztán ha eszi,akkor lehet szilárdra áttérni. de most még jó a konzerv és a kölyköknek való száraz táp.

fürdetni nem kell. ha bolhás akkor cseppet kapjon,az többet ér.

alomnak az aldiban kapható shhh márkát ajánlom. olcsó, kb 700 ft a 10kg. és a legjobb amit próbáltunk

2016. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
és vidd el dokihoz mert tuti férges. + az oltások miatt is érdemes
2016. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne fürdesd.

Enni vegyél neki valami jó minőségű kiscicáknak való tápot, inni friss vizet.

Vidd el állatorvoshoz, ahol kap féreghajtót és bolhairtót, illetve megvizsgálják, hogy egyébként egészséges-e.

Almot, amilyen szimpatikus. Nekem személy szerint az aldiban kapható vált be, csomósodik, és olcsó is.

2016. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy 6 hetes körüli cica még szopik is. Boltban lehet venni macskatápszert, ő már tányérból is tudja inni, érdemes meglangyosítani. Kb 4-5 hetes kortól kezdenek el enni cicakaját, ehet szárazat(én inkább ezt ajánlom) és alutasakosat egyaránt. Féreghajtózni minimum kell, azt te is elkaphatod tőle, am állatpatikában is lehet kapni, még orvos sem kell hozzá. Ettől függetlenül ajánlom a dokit, és az oltásokat is(hetesen kaphatja meg az elsőt) fürdetni ilyenkor még ne, túl pici. Ha piszkis majd megmosdatja magát, ha nagyon piszkos enyhén nedves ronggyal lehet áttörölgetni, majd szárazzal és meleg huzatmentes helyre tenni utánna. 3 hónapos korában érdemes lesz elvinni ivartalanítani, ha nem akarsz cicaáldást( nem, nincs szüksége tüzelésre, vagy egyszeri szülésre ezek nagyon elavult nézetek) alom mind1, bár én is az agyagalapúakat ajánlom, az enyémek nem szeretik a szilikonasat. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, jópár kidobott macskaalmot neveltem fel, emelett 5 cicussal osztom meg a házam, így gyakorlott macskásnak tartom magam :)

Jó cicázást :)

2016. júl. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, 8 hetesen kapja meg az első oltást* a szám kimaradt :$
2016. júl. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ:) sokat segítettetek
2016. júl. 4. 00:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Alutasisat vehetsz neki nyugodtan. Én az Aldis macskaalmot használom, ez vált be a legjobban. Dokinak mindenképp mutasd meg! :)

2016. júl. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!