Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megéri benti cicába chipet...

Megéri benti cicába chipet rakatni?

Figyelt kérdés

4 éves törzskönyves ivartalanított benti cica.A lakás cicabiztos, az ablakokon is cicaháló van, kimenni nem mert soha, megáll az ajtóban.De nem is hagynánk neki, figyelünk rá. Gondolkozom mégis a chipen, mert az ördög nem alszik,de bizonytalan vagyok.

1.az orvos egyetlen egyszer sem kérdezett rá/nézte meg,hogy van-e benne chip

2. Ha valaki ellopná nem hiszem,hogy elvinné dokihoz, vagy ha mégis akkor a fenti példából kiindulva nem hiszem,hogy chipet néznének ha azt mondja az övé.

3. Elég érzékeny cica, egy kombi oltás után mindig belázasodik és legalább 1 hétig nem lehet felemelni, mert fáj neki az oltás helye. Ezért se akarok neki fájdalmat okozni,bár nem tudom hogy viselik a cicák a beültetést.

Kíváncsi lennék pro/kontra véleményekre, tapasztalatokra,olyanokra is akik esetleg így találták meg az elveszett cicájukat.

Kiemelném,hogy nem a pénzt sajnálom rá,csak tényleg nem tudom szükséges vagy felesleges a chip.



2016. júl. 7. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Szerintem érdemes. Inkább soha se legyen rá szükség, mint utolag bankodni, hogy ha beletetetted volna...
2016. júl. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

5 cicám van, mind benti, szintén nállunk is biztonságos a hely számukra, ivartalanok is, és pici koruktól lakásban élnek, így nem akarnak kóborolni... mindben van chip. Egyrészt ha menhelyre kerülnek, mert valaki befogja őket, rögtön chippet néznek. Ha a lakóhelyed közeli állatorvosokkal beszélsz, hogy eltűnt a cicád, adsz leírást, bekerül a gépbe is, hogy elveszett, nem eladott cica. Plusz van esély rá, hogy aki megtalálja amúgy is megnézetteti a dokival, mert vissza akarja adni a gazdának. Így van esélyed, ha gond lenne, hogy visszakapd.... nekünk 3000 Ft vt egy chip. Ez más mint a szuri, a cicád nem a szúrásra érzékeny, hanem a vakcinára, nehezebben küzd meg vele a szervezete, és ha már kaptál tetanust, tudod hogy milyen amikor fáj az oltás helye...a chipnél egy kb rizsszemnyi cuccot helyeznek be a cicád bőre alá a lapockái közé, nekem mind nyikkanás nélkül tűrte, és másnap sem vették észre a helyét.

Egyik cicusom, akit a gazdája lepasszolt nekem, mert összeköltözött a barátjával, aki meg mint kiderült allergiás a macskaszőrre, így nem maradhatott...vittük kapott chippet oltásokat stb, kb 1 hónapja volt nálunk, még elkülönítve a többi macsektól, amikor is a hálóba nyitva maradt az ablak, ami az ő birodalma volt, és a cica kiszökött...gondolhatod mennyire beparáztam, felhívtam minden menhelyet, állatorvost, vadul elkezdtem plakátokat nyomtatni, mire este hív az állatorvos, hogy megvan a cica, sétált 6 km-t, és a volt otthonától 2 utcányira fogta el egy hölgy, aki elment a dokihoz chippet vizsgáltatni.....azóta minden macskám kapott nyakörvet, gravírozott adatbilétával is, csak hogy biztosra menjek....emberek vagyunk, hibázunk, bármi megtörténhet, és igen, inkább éljen a cicád még 20 évet, anélkül hogy átlépné a küszöböt, mintsem egyszer megtörténjen a baj. :)

2016. júl. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el megéri!

"Az ördög sohasem alszik" nah igen pont ez a baj!

Pl. Egy kutya valahogy bejut (pl szomszédé)és kikergeti...és azért a házból nem mondanám hogy ellopnák :)

Meg amugy bármitöl megilyedhet és kirohanhat vagy véletlen kicsukjátok (elő fordulhat).

Hidd el érdemes a chip!

2016. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is ezen dilemmáztunk, végül berakattuk a chip-et. Nem drága, nem fájdalmas - miért ne? Szükség ugyan valószínűleg sosem lesz rá. Bár nemsokára pl. nyaralás miatt a szüleimhez kerül majd pár napra - így nyugodtabban mehetünk el.

A cicánk meg sem nyikkant, amikor megkapta. A szúrásnak utóhatása nincs, hiszen nem jut semmi a véráramba. Így biztosan nem lesz lázas vagy érzékeny tőle.

2016. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,meggyőztetek!
2016. júl. 7. 14:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskáim még nem szöktek el soha, de gyakran látok a környéken plakátokat, hogy ilyen-és-ilyen csak benti cica elveszett... szóval jobb, ha chipes.


Még egy jó tanács, ha nyakörvet is adsz rá elérhetőséggel, hogy ha kiszökne ne csak chipről kereshessenek, akkor mindenképpen írd rá ezt is "Csak benti cica." Sok macskáról nem lehet tudni, azért bóklászik-e kint, mert kinti-benti cica, vagy tényleg elveszett.

2016. júl. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!