Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Miért nem engedik ivartalanítani ?

A szüleim fejükbe vették , hogy ezt a kan macskát nem ivartalanítjuk, pedig folyton véresen jön haza telis-tele sebekkel Gyanítottam sajnálják a pénzt de mire a zsebpénzembőlakartam kifizetni az operációt továbbra is elutasították. Nem tudom mit tehetnék 12 évesen deszerintem 5-10 vélemény meggyőzné őket. És tényleg mit csinálnjak? Mert a macskám össza van mardosva És napról napra egyre rosszabb állapotok vannak Tudom hogy ez lenne az egyetlen megoldás DE MIT CSINÁLJAK?

2007. jan. 6. 22:28  Privát üzenet  

A válaszok

Mindenképpen ivartalanítanám a szabadban tartott cicát.

Anyukámnál rábeszélésre ivartalanítva lett a kandúr éppen ezen okoknál fogva, mert mindig sebes volt. Azóta nagyon nyugodt gyönyőrű cica lett.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 96%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2007. febr. 19. 13:29 Privát üzenet

Gyermekkoromban nekem is volt egy fekete kandúrom. Városban laktunk, mindig elcsavargott. Ezután ivartalanítottuk, és egy aranyos, kedves, játékos, nyugodt kandúr lett belőle:-)

Ráadásul szerintem egy kandúr ivartalanítása egyszerűbb, mint egy cicáé! Igenis ivartalanítsátok, ha szeretitek! Különben mindig csavarogni fog és egyszer vissza se jön:-(

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2007. jún. 13. 09:23 Privát üzenet

Ivartalanítsátok ki mert a kan cicák akkor szét marják a cicátokat! Ha a szüleid meg te zereted a cicát akkor minden féleképpen ivartalanítsátok ki.

Gondoljatok bele: Mi a jobb ha áldoztok rá max. 7000-et vagy ha egyszer TELJESEN szétmardossák a többiek? a Döntés alapján döntitek el hogy ki kell -e ivartalanítani..........

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2007. júl. 29. 15:09 Privát üzenet
Nekem más miatt kellett a macskával kapcsolatban beszélnem egyszer a szüleimmel.Szerintem te id tedd azt,hogy elmagyarázod nekik,hogy mennyire fontos a macsek az életedben,milyen fontos szerepet tölt be és nem szeretnéd,ha nagyon problémák történnének.Továbbá elmagyarázhatod nekik,hogy még miért jó az ivartalanítás.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2008. máj. 9. 09:03 Privát üzenet
Ha van zsebpénzed akkor vidd el és ivartalanítsd.Utána majd rájönnekh igazad volt.....

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2008. jún. 27. 22:03 Privát üzenet
IVARTALANITÁS!!!!

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2013. júl. 17. 19:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyire változik meg a kandúr cica ha ivarérett lesz? Fontos ivartalanítani?
Ma este viszem ivartalanítani a macskámat és az orvos azt javasolta h ma zárjuk be. De szegény annyira unatkozik. Mit vigyek neki?
Mit tegyek? Van egy szuka és egy kan kutyám (fiatal). Szeretném ivartalanítani a kant, de a szüleim nem engedik és persze a másik kutyát sem. Mit tegyek ha a szuka tüzel, zárjam...
Mikortól lehet ivartalanítani a lány cicákat?
Van 3 db macskám mind 1 éves lány és az egyiknek vannak kölykei és nekiugrott elkezdte harapni és a kiscica felnyávogott utána meg az egyik nagynak miért csinálja ivartalanítani kellene?
Van egy anyamacskánk 4 naposak a kiscicái, mikor lehet ivartalanítani az anyjukat?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!