Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gyengélkedik a cicánk, orvos...

Gyengélkedik a cicánk, orvos csak holnap rendel. Kibírja-e addig?

Figyelt kérdés

Cicánkon étvágytalanság és bágyadtság vett erőt, eléggé szomorúnak néz ki, gyanús, hogy kihányt valamit. Okát nem tudjuk, de valószínűleg nem macskaeledel/egyéb kaja mit esznek, mivel a másik cicának semmi baja nincs, ő aktív, renedesen eszik (sajnos a másik macska által meghagyott adagot is befalta).


Inni rendesen, sőt talán többet is iszik, mint máskor. Én úgy látom "fogyott" is, eddig volt egy kis "hasa", most viszont vékonyabb, de a csontjai még nem látszanak. Ha ételt teszünk elé, szimatol, megnyalogatja, szabad szemmel alig látható mértékben eszik is, de aztán visszafekszik. Elég csúnyán nyávog (amúgy is nyávogós típus, de most kifejezetten csúnyán teszi). A másik macskával sem játszik.


Orvos sajnos ma szünnapos, holnap rendel, elvisszük oda. De azért én aggódom, hogy nem-e lesz addig baja... 4,5 hónaposak amúgy.



2016. aug. 10. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha mérgezés, addigra valszeg elpusztul. Ha vmi fertőzés akkor valszeg kibírja, ha még nem súllyos. Én nem kockáztatnék. Vidd el egy rendelő dokihoz, vagy hívj ki vkit házhoz.
2016. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen volt, amit kihányt? Nem szőrgombóc? Macskafüvet vagy malátapasztát érdemes neki adni, lehet, hogy szőrcsomóval küszködik.

Féregtelenítve volt?

Ha nyávog, akkor szerintem nagy baj nem lehet. Ha csak fekszik és nem kel fel, akkor intézkedj még ma, de ha mászkál és iszik, akkor kibírja reggelig.

2016. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézz egy kicsit körül, vannak állatkórházak is és más rendelők, ilyen esetben biztosan ellàtják!

Lehel úti állatkórház, biovet..stb!!

2016. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan nagy veszhelyzet, ha iszik, az nagyon fontos! Vigyétek el minél előbb, de szerintem túl fogja élni az éjszakát. Sokkal rosszabb állapotban is hoznak be rendelőbe cicakat. Persze ha mérgezés (ami főleg kinti cicakat érint, vagy bentit, ha szobanövényt evett), akkor már kb késő is lenne. Ha sokat iszik az lehet valami fertőzés, vagy veseelegtelenseg jele is. Bár 4,5 hónapos cica inkább fertőzött valami parazitaval, v bacival. A lényeg, h igyon, és vigyétek el minél előbb. Majd írj, mi volt a dokinál!
2016. aug. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most este már jobban nézett ki, sétálgatott, ugrált(?) egy kicsit, lopakodott is, bár még látszik rajta, hogy nincs teljsen jól. Bár a tkintete sokkal "tisztább", mint délután és még dorombolt is (délután nem tudott) - bár enni most sem evett, de úgy néz ki, mint nálunk embereknél is a gyomorrontás utáni nap... Kótyagosság, kevés étvágy, merengések... Mindegy, holnap elvisszük az orvoshoz (amúgy is kellene mostanában) de így annyira nem aggasztó a helyzet.
2016. aug. 10. 21:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Elvittük ma, nem igazán tetszett neki, de az orvos szerint semmi vészes nincs, adott neki valami antibiotikumféleséget és egy injekciót - most épp alszik a macsek, reméljük mikor felébred akkor már étvágya is lesz... Az orvosnál kicsit bepánikolt szegénykém, nagyon csúnyán nyávogott és karmolt is volna.
2016. aug. 11. 17:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök hogy semmi komoly, komoly, jobbulast a Cicusodnak :)
2016. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!