Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezdjünk aggódni az anyacicáér...

Kezdjünk aggódni az anyacicáért? Aggódunk!

Figyelt kérdés

Morcos, nem dorombol, nem eszik, tegnap este óta csak egy picit ivott, folyton mocorog a fialáshoz előkészített helyén, amit lassan egy napja nem hagy el. Kifejezetten ingerült, pedig ez távol áll a természetétől. A simogatásnak nem örül túlzottan. Már jó ideje messziről is látható a kicsik mozgása a hasában. Nem az első alom lesz ez, még sosem adódott probléma, mindig szépen lefialt, ilyen viselkedésproblémákat még nem tapasztaltunk. Olyan, mintha ki lenne merülve vagy nagyon koncentrálna, pedig csak fekszik.

Minden évben ilyenkor jönnek a cicák, és a viselkedése miatt előkészítettük a helyét. A szülés közeledte miatt ilyen vagy gond lehet?


2010. ápr. 19. 16:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs a hülye kérdésmegfogalmazásért, jól megmosolyogtam magam. :) Az előző kérdésemre nem érkezett használható válasz, ezért írtam le újra, világosabbá téve a helyzetet. Tényleg féltjük a cicánkat.
2010. ápr. 19. 16:27
 2/10 anonim ***** válasza:
minden vemhesség és ellés más! még akor is ha te ebböl semmit sem veszel észre...szóval biztos h az ellésre készül már nagyon!! amugy meg szerintem nem tartjátok meg az összes kiscicát! egyszer kellene csak ivartalanitani....
2010. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mi kisvárosban élünk, itt nincsenek menhelyek, ha valaki itt cicát szeretne, az ismerősöktől kaphat, mert itt nem olyanok az emberek, hogy azért elutazzanak egy nagyobb városba, hogy hozzanak egy macsekot.

Most durva leszek, de itt fogyó eszköz a cica, eltűnik, mert más befogja, elpusztul (kocsi, kutya, akármi), így mindig megtartunk egyet-kettőt, és az ismerősöknek is jut utánpótlás az elpusztult, eltűnt állataik helyére. Olyan helyre kerül, ahol szemmel tarthatjuk őket, barátokhoz, rokonokhoz. Amíg van a cicáknak helyük, és a cicára vágyók nem menhelyről szeretnének, szerintem nem bűn, hogy (talán egyelőre) nincs ivartalanítva.

2010. ápr. 19. 16:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Figyelni kell a cicát, ha már az elején ilyen nyugtalan. Kérdezzetek meg egy állatorvost is lehet-e probléma. Ha két kölyök születése között több mint két óra telik el, azonnal orvoshoz kell fordulni, aki ilyenkor tud még neki injekciót adni a szülés serkentésére, később már császármetszésre lehet szükség. Amíg nem folyik el a magzatvíz nem lehet nagy gond (szerintem), de azért hívjatok fel egy orvost, a telefonos segítség nem kerül semmibe.
2010. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elleni az tehen es a lo szokott!!! Istenem meg ennyit se tud a kedves valaszolo.
2010. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet a cicával?
2010. ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A helyzet változatlan. Ugyanolyan goromba, de nemrég sikerült belédiktálnom egy kis csirkemellsonkát. Azt vettem észre, mintha meg lenne fázva kicsit.
2010. ápr. 20. 15:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Még nem találkoztam hasonlóval. Vagy beteg, vagy a fialásra készül, de a készülődés fél napnál többet nem kellene, hogy igénybe vegyen. Semmiképp ne engedd ki, mert szerintem elbújna és lehet nem találnád meg. A legegyszerűbb megoldásnak az állatorvos tűnik. Remélem javulni fog az állapota. Drukkolok!
2010. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ma este megérkeztek a kicsik, három apró tündért üdvözölhettünk. :)

Anyacica jól van, megnyugodott.

2010. ápr. 21. 23:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Na végre! Örülök, hogy minden rendben van. Gratulálok a picikhez.
2010. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!