Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vigyem el egy harmadik orvosho...

Vigyem el egy harmadik orvoshoz is?

Figyelt kérdés

A cicám már 1,5 hónapja nagyon beteg, lázas, kedvtelen, lassan és alig mozog, idővel már az étvágytalanság is előjött nála, majd a szőre kezdett el kihullani, legutóbb pedig a széklete volt nyálkás és híg. Már a 2. állatorvosnál járunk, csináltak egyszerűbb vérvizsgálatot, ultrahangot, semmi eredmény, csak azt tudni, hogy valamilyen gyulladásra reagál így a szervezete, de semmit nem javul az injekciókra, antibiotikumokra (vagyis az orvos után fél napig jól van, gondolom lázcsillapítót ad neki, de utána megint visszaesik). Ez így örökké nem mehet, nem bírja örökké a szervezete ezt. Kicsit pénzlehúzásnak is érzem, erre a pár, semmitmondó vizsgálatra odafizettem már 50+ ezer ft-ot és csak annyit kaptam, hogy bizonyos vizsgálatok lehetnek álnegatívok is.

Már ott tartok, hogy lehet elviszem egy 3. állatorvoshoz is, hátha máshol többet tudnak. Bár a 2. doki épp most akar részletesebb vérvizsgálatot kérni, nem tudom, ezek után van-e értelme, tudnak-e diagnózist állítani, vagy ehhez egy jobb, hozzáértőbb orvosra lenne szükség. Szerintetek folytassuk a 2. dokinál a vizsgálatot, vagy esélytelen már és menjünk máshoz? 3-4 alkalom után nincs semmi eredmény, lesz egyáltalán így?


2016. szept. 14. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
He megoldható, vidd el állatkórházba, ott sok vizsgálatot, labort rögtön megcsinálnak. Lehet, hogy drága lesz, de ha orvostól-orvosig hordod, az is sokba kerül és eddig sem volt eredménye.
2016. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez már állatkórház, de állítólag nem csinálnak minden vizsgálatot helyben...
2016. szept. 14. 11:21
 3/11 A kérdező kommentje:
A városban van egy másik állatkórház, esetleg megpróbáljam ott? Vagy felesleges?
2016. szept. 14. 12:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Passz, más ötletem nekem sincs. Esetleg érdeklődj a tudodhol oldalon, több gazda több orvost ismer.
2016. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként mennyi idős a cicád?
2016. szept. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző voltam szerintem vidd át a másik állatkórházba. Mert ahogy olvasom itt eléggé húzák halasztják a dolgokat és nehogy késő legyen szegény cicáknak mire végre valamire kilyukadnak
2016. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Bár a 2. doki épp most akar részletesebb vérvizsgálatot kérni"

Mert ha rögtön rábeszél egy 28 ezer Ft-os teljes vérképre, akkor meg azt érzed lehúzásnak.


Én a helyedben körbekérdeznék, hogy ki milyen dokit ajánl. Attól, hogy állatkórház, még nem biztos, hogy jó is. De helyismeret nélkül nem mernék semmit ajánlani. (A városunkban konkrétan 2 állatklinika működik és ebből az egyik hely gázos. Amint egy kicsivel szokatlanabb probléma merül fel, véget ér a tudományuk...)

2016. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Melyik megyéről beszélsz, ha szabad tudni? Én Vas megyei vagyok.
2016. szept. 14. 18:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia még mindig nem jutott semmire a 2 doki?
2016. szept. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hétfőn visszük csak alaposabb kivizsgálásra, mert csak irodai munkaidőben vesznek vért (de jó...) és csak akkor kaptunk szabadságot. :/
2016. szept. 17. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!