Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg lehet vakulni, ha összeéri...

Meg lehet vakulni, ha összeérinted az orrod egy cicáéval?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy cikket, miszerint a macskák 40%-a olyan betegséget hordoz, ami vakságot, agyhártyagyulladást és egyéb akár végzetes kimenetelű betegségeket is okozhat és ez nyál útján is terjedhet.


Én eddig mindig engedtem a cicáimnak, hogy nyalogassanak. Gyakran meg is puszilom őket és az ágyban is együtt alszunk. Csak nem kijárós cicával csinálok ilyet és csak a sajátjaimmal, mert tudom, hogy ők fürdetve, oltva vannak, az almukat, tálkájukat fekhelyüket naponta tisztítom.


Szóval eddig nem volt probléma ezzel, teljesen természetes volt a családnak. Most viszont nagyon félek, hogy lehet valami bajom/bajunk ettől. A nő, akiről a cikk szól, egyik napról a másikra vesztette el a látását :'( Van annak egyáltalán valami jele, ha elkaptunk valami betegséget a kisállattól?



2016. okt. 4. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ajj, ne már. 12-25 éves korom között együtt nőttem fel a macskámmal, gondolhatod gyerekként mit ölelgettem, simogattam, együtt aludtunk, semmi bajom sem volt soha. Az ilyen rémhíreket csak a bulvár szüli. Lehet, hogy tízmillióból egyszer előfordul ilyen, de azért nem kell rettegni és potenciális gyilkosként tekinteni a háziállatokra,
2016. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Talán az lehet vlaamiféle alapja a cikknek, hogy valamilyen kórokozót hordoz(hat)nak a macskák, amely várandós kismamákra veszélyes, mert ha elkapják, akkor az újszülöttnél hasonló fejlődési rendellenessséget okozhat.

Már nem emlékszem mi volt ez a kórokozó, de orvos is mondta.

2016. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

40%/a?

Ajjaj...


Nekem mindig volt macskám, amióta megszülettem. Most is van. Nagymamakorú vagyok már, de soha semmi bajom nem volt tőlük.


És igen, előfordult, hogy mellettem aludt a cicc. Volt egy, amelyik úgy szeretett aludni, hogy a vállgödrömben fúrta a fejét. Remekül tudok aludni, ha ott dorombol mellettem a macsek.:)


Ráadásul az enyéim kijáró macskák. Oltottak, féregtelenítettek, de kijárnak, amikor akarnak.


És akkor még nem beszéltem arról, hogy gyerekkoromban nem is oltattuk a macskákat, mert nem létezett nekik oltóanyag.


Aztán mégis itt vagyok, látok is elég jól.

2016. okt. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vakságról még nem hallottam, viszont én betegedtem meg már a cicától, úgy, hogy a cica teljesen egészségesnek látszott. Egyik napról a másikra pingponglabda nagyságúra dagadt a nyirokcsomóm, rögtön orvos, vérvétel, antibiotikum. Itt még nem gyanakodtunk. Majd ez ráhúzódott a fülemre -> középfülgyulladás. Újra antibiotikum. Aztán 9 különböző random helyen kijött rajtam valami elképesztő tempóban növekvő, gyűrű alakú gombás fertőzés. Bőrgyógyász, antibiotikum. Itt mondta az orvos, hogy macska miatt valószínűleg. Nem akartam elhinni. Nem hatott az antibiotikum, meg a szteroid krém, elmentem magánorvoshoz. Újra antibiotikum (4.!!!! kúra). Itt is mondta az orvos a macskát, pedig nem mondtam, hogy más is mondta. Végül a cicát orvoshoz vittük (nem volt látszólag baja, de az volt a kompromisszum, hogy ha a saját pénzemen kikezeltetem, akkor maradhat), és tényleg miatta volt. Látni látok, de hónapokig kínlódtam, az emésztésem is tönkrement. Nem azt mondom, hogy biztosan elkapsz valamit, de benne van. Én ugyan akkora cicabarát vagyok amúgy most is. :)
2016. okt. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A toxoplazmózisról lehet szó. Ami a kismamákra, vagyis a magzatra veszélyes lehet. De csak a friss fertőzés.


Mert az emberek többsége átesik ezen a fertőzésen, anélkül, hogy észrevenné, és utána immunissá válik egy életre. De ritkábban macska miatt. Nyers hús, nem jól megmosott zöldség, kertészkedés után nem megfelelően megmosott kéz is okozhatja.


Érdekes mondat egy toxoplazmózissal foglalkozó cikkből.


"Egészséges leánygyermekeknél a megelőzés legjobb módszere, ha minél fiatalabb korban átesnek a betegségen. Ezért nem szabad a gyermeket eltiltani a macskáktól."

2016. okt. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És mi baja volt a macskának?
2016. okt. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Platypus ***** válasza:
100%
Képzeld, egy közönséges nátha is halálos lehet. Nagyon ritkán a legártatlanabb kórokozók is okozhatnak súlyos betegséget, akár halált is. Mégsem éljük karanténban az életünket, mert minden évben meghal pár ember olyan tüdőgyusziban, ami ártatlan náthának indult. Azért, mert van néhány példa a világon macskától szerzett súlyos betegségre, nem jelenti azt, hogy minden macska komoly egészségügyi kockázatot jelent rád nézve.
2016. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha lepontoztok, akkor is így történt. :) A macskára haragudtam legkevésbé egyébként. Már nem emlékszem, mit hordozott, 14 éve volt. De kapott pár injekciót, és egy kis ideig kint (nyári konyha) tartottuk. Akkor kölyök volt még, de már be volt oltva. Nekem azt mondták anno, hogy kb.9 féle betegséget hordozhat úgy, hogy, őket nem betegíti meg. Nem tudom, annyira nem mentem bele, nem féltem se tőle, se semelyik macskától.
2016. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én ezt ilyen formán durva túlzásnak tartom.

Ha igaz lenne, akkor a népesség negyede fehér bottal járna.

Minden fejlett élő szervezetben hemzsegnek a baktériumok. Az emberben is. Meglepődnél, ha tudnád, hogy a legtisztább, legegészségesebb emberekben is hemzsegnek a baktériumok, gombák, meg apró paraziták. És bizony van, hogy némelyik állat szervezetében (vagy akár magában az emberben) vannak olyan mikroorganizmusok, amik bizonyos speciális körülmények között esetleg komoly problémát is okozhatnak. Mondom, bizonyos speciális körülmények között. Amik extrémen ritkák. Nagyságrendekkel nagyobb a valószínűsége, hogy a lépcsőn leesve szörnyet halsz, vagy hogy rádzuhan egy repülő, mint hogy ilyen betegségben meghalj, vagy megvakulj.

Sajnos sok internetes oldal a nézettség miatt direkt úgy közöl le bizonyos híreket, hogy az még drámaibbnak tűnjön. Gondolom, a Velveten, vagy valami hasonló oldalon olvastad, ahol azért gyakran élni szoktak ilyen eszközökkel. Itt van egy hitelesebb cikk erről a betegségről: [link] mint ahogy írják, ha ki is alakul, nagyon kevés kivételtől eltekintve magától leküzdi az immunrendszer. Egyébként is, inkább a nedvesebb éghajlatokon jellemző ez a kórokozó, és ott is inkább a fiatal kóbormacskákban.

Meg ha betartasz pár higiéniai alapkövetelményt, akkor esélytelen, hogy bajod legyen. Annyi, hogy mielőtt sebhez, vagy bármilyen testnyíláshoz érnél, ha előtte állattal érintkeztél, moss kezet.

2016. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit meg is nyugodtam :) Igen, egy ilyen "női portálon" olvastam a cikket, egy barátnőm mondta, hogy nem kéne engednem az ágyba a macskát, mert azt hallotta, hogy ettől meg lehet vakulni. Rékerestem és ezt a cikket találtam. Mivel nem írták, hogy bármi előzetes tünete lett volna annak, hogy a nő megvakult kicsit bepánikoltam. [link]


De semmi más ilyen cikket nem találtam, szóval, ahogy Ti is írjátok, ez nagyon egyedi eset lehet! És az is megnyugtató, hogy a macskakarmolás betegségnek vannak előjelei, nem csak meghal egyik napról a másikra az ember :$


A karmolást, harapást rögtön fertőtlenítjük, bár elég ritkán fordul elő ilyesmi. Más sérülésre és nyílt a sebekre meg nem (csak) a cica jelent veszélyt, hanem szinte bármilyen kórokozó bejuthat, ezért erre nagyon odafigyelünk.

2016. okt. 4. 14:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!