Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akiknek hugykoves volt a...

Akiknek hugykoves volt a cicajuk, tudnának segíteni?

Figyelt kérdés
Nektek meddig kellett gyógytapot adni neki? A zacskora hat hónap van írva.
2016. okt. 11. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az első orvos, hogy ezt kell(ene) ennie csak és egész életében. Most másik orvoshoz járok (állatpatika is van ott, szóval ennyi gondunk azért nincsen), ő azt mondta, hogy keverhetem normál táppal a gyógyot, konzervet meg eszik, amit régen. Egyszer meg egy másik helyen vettem a gyógytápot (még az elsőt) nem emlékeztem rá melyik kell, a doki meg azt mondta, hogy az erősebb (most nem tudom hirtelen angolul bocsi), de az én dokim utána mondta, hogy nem, a normál struvit köves gyógytáp kell, persze azt veszem, nem az erősebbet. Ebből én úgy látom, hogy ez orvosi felfogás kérdése. Itt, ahova átjöttünk én még nem kérdeztem meg meddig egye, én is olvastam a zacsit. És én itt a gyakorin is olvastam a húgykőről, valaki azt írta, hogy végig, évekig ezzel etette a cicáját, a cica pedig elpusztult hat évesen veseelégtelenségben. Mert nem lett volna szabad mégsem hogy kontroll nélkül csak ezt egye. Kiakadtam. Sokat olvastam róla, de még nem eleget. Pl. meg nem mondom hol volt, hogy idősebb korban rendszeresen veseértékeket, funkciókat kell nézni a macskánál, ha ilyen gyógytápon él. Ez a táp savanyítja a vizeletet. Beállítja egy bizonyos pH érték alá/közé (meg tudom keresni pontosan mert egy állatorvosi tanulmányt is letöltöttem). Ha savanyítja a vizeletet, valamilyen hatással csak van a szervezetére, ami hosszú távon lehet ezek szerint káros is, ld. fent, veseelégtelenség, vesefunkciók mérése.

Hát kövezzen meg, aki akar, én nem akarom örökké ezzel etetni. De persze abszolút kontroll mellett.

1. majd megkérdezem az új dokinkat, 2. már eddig is igyekeztem minden lehetséges körülményt kizárni, megváltoztatni, (megmondani nem tudják, konkrétan mitől van, de fel van sorolva több dolog) ami okozhatta, olvastam csomót. 3. át akarom variálni a kajáját, de lassan megy. Engem érdekel a prey etetés (nyers), de macskát átszoktatni kajáról kajára nem könnyű. Meg ugye most még eszi a gyógycuccot. Meg el akarok először olvasni mindent róla, nem akarok rajta kísérletezgetni, meg bénázni. 4. Megbeszélném az állatorvossal, hogy hamarosan abbahagyhatnánk-e a tápot. Több húst vinnék az étrendbe ld fent. Folyadékot most jól fogyaszt, az is fontos. 5. Van paszta is ami vizeletsavanyíto (hugykőre), de Tilos! egyszerre adni a gyógytáppal, vagy egyik, vagy másik. (akkor tényleg kinyírod a veséjét). Lehet, hogy egy darabig arra kéne átváltani, arról tényleg nem tudok semmit. 6. Lehet hordani vizeletmintát az orvoshoz, nekem egy ezrest mondtak, annyiért elemzik. (ha nem szedi a tápot, azaz rendszeres labor). 7. Az lenne a legjobb, ha itthon tudnám nézni időnként a pH értéket.

Ja, magyar nyelven alig találtam értékelhető infót, németül annál többet. Hogy vigasztaljalak.

Hát gondolom semmi konkrétat nem tudtam segíteni, de azért hátha.

2016. okt. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem tudok válaszolni,de az utolsó hozzászólónak talán tudok segíteni.Egyszerű lakmuszpapírral tudsz Ph-t mérni otthon is, a neten vagy akár a dm-ben is könnyen beszerezhető pár száz forintért.☺
2016. okt. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon köszi Kettes!!! :-)
2016. okt. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit! 😊
2016. okt. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is ezzel a problémával küzdök. Három helyen voltunk, és mind három helyen mást mondtak. És a veséje miatt aggodok én is, mert semmit nem írnak róla, hogy akkor hogyan tovább. Szívem szerint etetnem ezzel, mert nagyon súlyos húgykő problémánk volt. Ez meg úgy néz ki megoldotta a problémát.
2016. okt. 16. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!