Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ennyit számít az ugrálás a...

Ennyit számít az ugrálás a macskáknál?

Figyelt kérdés

Két cicám van, mindketten ugyanazt, ugyanannyit esznek, Happy Cat száraztápot, és naponta fél-fél tálkásat, hogy ne legyen olyan egyhangú.

Az egyik tökéletes formában van, normál testalkatú, szép izmos, a másik erőteljes hízásnak indult mostanában. Mindketten ivartalanítottak, a sportos srác, a dagi leányzó.

A fiú kevesebbet játszik, mert magától nem hajlandó, viszont borzasztóan sokat ugráltatjuk. A lány nem szeret velünk játszani, viszont éjszakánként sokat rohangál, labdázik, kergetőznek, pofozkodnak, szóval mozogni mozog annyit ő is, ha nem többet...

Normális lehet ekkora súlykülönbség, vagy vizsgáltassam át őket? Fél éve voltunk dokinál, akkor mindkettőt teljesen egészségesnek találta.

Ha ez számít valamit, a srác keverék, a lány orosz kék.


2016. nov. 16. 00:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos nem a mozgáskülönbségtől van. De a fajtabeli eltéréstől simán lehet. (Meg életkor függvénye is, meg a nemük is számít, meg az is, hogy ha nemrégiben történt az ivartalanítás, esetleg másképp reagáltak rá.) Ha aggódsz, éppenséggel elviheted dokihoz, bár amíg a kedve jó és rendesen eszik vagy nem veszel észre rajta valami egyéb aggasztó jelet, addig én alapvetően nem nyugtalankodnék. (Bár azt te látod, hogy mennyire és milyen gyorsan ugrott meg a súlya.) Első lépésben én inkább változtatnék az étrendjén.
2016. nov. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
12%
Ugyanaz történik velük, mint a házasokkal. A nő elkényelmesedik és hízik mint a disznó. A férfi ad a külsejére, ezért az asszony pofozza hogy biztos félredug. Semmi különös.
2016. nov. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A hízás betudható annak is,hogy télen minden cica kicsit szed magára, de nyílván egyénenként vàltozó ez is.Az is előfordulhat,hogy az egyik cicának jó a táp a másiknak nem megfelelő. Ha mindketten ivartalanìtottak nyugodtan adhatsz nekik sterilizált vagy light, esetleg indoor tápokat.
2016. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azt elfelejtettem írni, hogy nagyjából egyidősek a cicák, 2 évesek.

Talán az közrejátszhat, hogy a srác még ivarzás előtt, de a kislány csak az első tüzelés után lett ivartalanítva, ebben lehet valami.

Sajnos a tápváltás nem könnyű, mert a kis dagi fehérjeallergiás, 2-3 olyan táp van a piacon, amit tudok adni neki, a többi kiüti a bőrét.

Elég lassan szedte fel a kilókat. A kedve jó, és játékos is, majd jobban figyelek rá akkor :)


Második, azt mondják, az állatok olyanok, mint a gazdáik. Én sportolok, a férjem pedig eléggé eleresztette magát az elmúlt években.

Szóval ezt a teóriát minden további komment nélkül kizárnám :D

2016. nov. 16. 11:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért, de nem lehet,hogy elírtad és neked kék brited van? Csak azért mert tudomásom szerint 2010 óta nincs orosz kék tenyésztő az országban, a britek viszont hajlamosak az elhízásra. Bár ez sem teljes mértékben igaz, mert nekem 2 ivartalanított britem van,ráadásul ugyanattól a tenyésztőtől mégis a fiú a nagy kajás, a lányt meg úgy kell "noszogatni",hogy egyen. :)
2016. nov. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem, orosz kék :) Sajnos szaporított cicáról van szó.

Amikor kicsi korában kihullott az allergiától a szőre, kivágták az utcára, úgy fogadtuk be.

Az állatorvos azonosította be nekünk a fajtáját.

Nagyon szép cica, imádom a puhaszőrű pocakját simogatni :)

Ezen az egy kis allergián kívül - le is kopogom -, szerencsére jól sikerült, azért meglátszik már a bundája állagában is a különbség a másiktól.

Még sosem volt fajtatiszta, vagy legalábbis hasonló macskánk, érdekes élmény :D

2016. nov. 16. 11:55
 7/11 A kérdező kommentje:

Most nem tudok képet feltölteni, de ő is pont így néz ki:


[link]


Illetve nézett, amíg nem hízott el a drága :)

2016. nov. 16. 11:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos gyönyörű a cicád, de szerintem brit lehet, mert az orosz kék macskának kizárólag zöld szeme lehet. A dokik meg tényleg nem ismerik a fajtákat, nem is tanulják őket,csak a macskát mint emlőst. A mi dokink például 10 percig vizsgálgatta a brit colorpoint cicánkat, aztán belenézett a papírjaiba, és megkérdezte,hogy ez egy brit macska? Mert még nem látott ilyen színben! :D Végül is az a lényeg,hogy megmentettél egy cicát és törődsz vele. :)
2016. nov. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A fajta standard a zöld szem, az aranyszínű hibának számít, egy szaporított cicótól meg mit vár az ember :)

Brit nem lehet, mert teljesen más a pofija. A britnek szögletesebb a feje, az én cicámnak viszont keskeny, pici arca van. Plusz a jellegzetes "selyembundája" is megvan.

De nekem lényegében mindegy milyen fajta, úgy szeretem, ahogy van :D

2016. nov. 16. 12:25
 10/11 anonim ***** válasza:
És ez a lényeg! :)
2016. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!