Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől válik a cicám egyik...

Mitől válik a cicám egyik hétről a másikra agresszívvá és miért harap meg ok nélkül?

Figyelt kérdés
A macskám kb 2 hete mindenféle ok nélkül éjszaka belém harap vagy megkarmolja az arcomat. Minden neszre figyel és ijedős is. De eddig nem harapott. Hétvégente vagyok csak vele, mert egyetemre járok és amikor hazajövök a családhoz, akkor adok a macskámnak whiskas jutalomfalatkát amitől teljesen megőrül és nagyon szereti. Lehet függ tőle és hétköznaponként ezért támadja meg az anyukámat és hétvégente este meg engem, hogy adjak neki ? De ha meg ez az oka akkor miert csak most csinálja, már vagy masfel éve ez a rendszer és csak most lett agresszív és támadja meg a másikat. Köszönöm a válaszokat.

#macska #agresszió #jutalomfalatka
2016. nov. 26. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a kaja az oka, azért inkább csak piszkálni szoktak meg nyávogni.


Történt valamilyen változás ebben az időszakban? Akár kis változás.

2016. nov. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
na ez az, hogy eddig ő is csak óvatosan piszkált meg tolta oda a fejét éjszaka ha szeretett volna juti csemegét, és most váltott át abba hogy ugyanilyen helyzetben beleharap az arcomba. És szerintem nem történt semmi változás.
2016. nov. 26. 10:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Ivaros?
2016. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
12 éves, ivartalanított hölgyemény
2016. nov. 26. 10:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyire erősen harap? Rendesen, vérzik is, vagy csak odakap figyelmeztető jelleggel?


Ha rászólsz reagál valahogy? Tudja, hogy ezt nem szabad? Tehát annak ellenére is csinálja?

2016. nov. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Az öregkori demencia macskáknál is létezik.
2016. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, egészséges a cica? Már nem fiatal, lehet, hogy valami fájdalma van, az is okozhat ilyen számunkra érthetetlen viselkedést.

Másrészt, ha úgy látod a jutalomfalattal van összefüggésben, akkor ne adj neki többet ilyet. Felejtsd el. Éjszakára pedig, ha alszol, zárd ki a szobádból.

2016. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egészséges cica, és még egyáltalán nem látszik rajta az öregség. Játékos, aktív, bújós cica.

Tudja hogy nem szabad harapni, kapott mindig egy pöcköt az orrára meg engem nem szokása megharapni. De ez most mély sebre sikerült, elég rendesen odakapott.

Most kipróbálom,hogy nem adok neki, ma este nem volt agresszív, pedig mellettem aludt. A kizárás meg esélytelen. Addig kaparja az ajtót amíg be nem engedem, ha kell szétrágja, nem viseli el ha valahonnan kizárják.

2016. nov. 27. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!