Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell a macskákat fürdetni? Ha...

Kell a macskákat fürdetni? Ha igen akkor mennyi idő közönként?

Figyelt kérdés
Tudom h 100 ilyen kérdés volt már de mindenki mást ír! Konkrétan azt szeretném h ha kell fürdetni akkor mikor? és HOGY SZOKTASSAM RÁ?
2010. máj. 9. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szoktatni csak kis kortól lehet . én nyáron szoktam ha jó meleg van de utálja :) ugyhogy egy nyáron 1szer fürdetem, amugy is mindig tisztán tartja magát a macska :)
2010. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm =) ezt megfogadom :)
2010. máj. 9. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:
A mi cicánk benti cica (bár egész nyáron az erkélyen van), ezért évente egyszer szoktuk fürdetni. Kiskora óta csináljuk, de tiszta horror, szétkarmol, szétharap, két emberes munka. Úgy fél, mintha vízbe akarnánk fojtani, nagyon sajnálom ilyenkor. Mi műanyag lavorban fürdetjük, az mégsem olyan félelmetes neki, mint a nagy kád. Kellemesen langyos vízben, ami ami még a mellkasát sem éri el, samponozás, óvatosan, hogy a szemébe ne menjen, aztán langyos tussal le, de a pofáját nem. Utána még megtörölni sem nagyon hagyja megát, elmenekül az ágy alá és egy órán keresztül tisztogatja a vizes bundáját. Nem egy kellemes élmény.
2010. máj. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi, hogy írtál..én is panelba lakom és itt tartanám..akkor lehez az évente egyszer meglesz és nyáron azt is ^^
2010. máj. 9. 15:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én cicám is bent tartott cica, csinos, ivartalanított kandúr. Egész nap illatos ágyneműk közt heverészik, belefekszik a kifolyt tusfürdőbe, testápolóba, vízbe, és magától is belemászik a zuhanyzáskor a lábamnál felgyülemlett vízbe, ami neki hasig ér. Egyszóval szívesen pancsol. Viszont, amikor félévente lefürdetem, úgy ordít és tiltakozik, mintha meg akarnám ölni, pedig kicsikorától rendszeresen fürdetem. Rendkívüli fürdetést akkor iktatok be, ha véletlenül lerókázza magát, leeszi magát zsíros szafttal, vagy erősen pisiszagú. Olyankor minden vizes lesz, nekem pedig tetőtől talpig át kell öltöznöm.

Én azt gondolom, félévente egyszer elég megfürdetni, és hallottam már ugyan, hogy egy macska szeret fürdeni, de még nem találkoztam olyan macskával, szóval ne is számíts rá, hogy a tied megkedveli. Esetleg, ha magától bemegy a vízbe, lehet vizes kézzel megsimizni, hogy szokja a vizet, én is szoktam így, fincsi tusfürdő-szagú lesz utána.

2010. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kelleni nem kell,mert tisztán tartja magát,én egyszer próbáltam,de fel is adtam két perc után,ezért nyáron,ha nagyon meleg van 3-4-szer vizes kézzel átborzolom a szőrét,ezt még élvezik is az enyémek.
2010. máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat! mindenkiét betartom :)
2010. máj. 10. 16:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Hacsak nem szennyeződik erősen és/vagy veszélyes anyaggal a bundája, a macskákat nem indokolt fürdetni, mert a mosakodásuk épp elég arra, hogy tisztán tartsák magukat. ezt állatorvos mondta. az emberek egy része nem érti meg, hogy a macska nem ember, semmi szüksége extra tisztálkodásra normál esetben.
2010. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!