Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg érdekvezéreltek a...

Tényleg érdekvezéreltek a macskák?

Figyelt kérdés
Nekünk vannak macskáink,de félek,hogy csak az étel miatt járnak hozzánk.

2017. márc. 28. 19:34
 1/9 papagenou ***** válasza:

általános jellemzés

[link]


ezen kívül már a macska személyisége dönt, az változó, ahogy embereknél is.

2017. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3 benti cicam van! Igen, érdekvezéreltek 😄 De én igy is imadom őket😍
2017. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyit törődsz vele, milyen viszonyt alakítasz ki vele. A csak kinti cicáknál akiknek csak enni dobnak ki előfordul, hogy csak a kaja miatt van ott, de ha törödsz vele és sok szeretetet adsz, játszol vele stb. Akkor, ha egy hétig koplaltatod is téged tekint gazdájának, hozzád ragaszkodik.
2017. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon kötekedősek vagyunk, minden háziállat érdek vezérelt. :)

Amúgy igen, valószínűleg csak a kaja miatt járnak hozzátok, meg ha van nekik házikójuk/bemehetnek a házba, akkor a biztonságos, száraz, puha, meleg hely miatt is. De persze lehet, hogy a simogatás is közbejátszik, de ezt is lehet egyfajta érdeknek tekinteni.

A kutya is csak azért van az ember mellett, mert nincs más választása, meg kényelmes is neki. :)

2017. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
igen a macska csak kihasznal minket
2017. márc. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Volt olyan cicam(vagyis,h etetett kobor),aki kajaosztas elott nem tudta,h hogyan dorgolozzon hozzam, oda meg vissza volt,h vakarom a fejet.Utana meg,ha nyultam fele csunyan nezett,h megis mi a francot akarok tole.Tenyleg erdekvezereltek,de,ha eves utan is hizeleg az oledbe ul vagy kovet a kertbe es probal mindig a kozeledbe lenni,akkor azert fontos vagy neki es ragaszkodik hozza.
2017. márc. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van egy anyamacskánk,ő a mi házunkhoz hozta a kölykeit, pár héttel/nappal a szülés után.A kölyköket szeretjük,megszoktuk őket simogatni és néha játszunk is velük.Kinti macskák.A kölykök sok időt töltenek el a háznál,de az anyamacska keveset.Szoktunk nekik enni adni.Az anyamacska,lehet,hogy sokáig éhezett,úgy hallotuk,volt olyan kölyke akit megöltek.Sokat dörgölőzik és doromból.De a négy kölyökből,amiket a házunkhoz hozott,kettőt elajándékoztunk(természetesen anya egyik ismerőséhez kerültek mind a ketten,és gondolom nem bánnak velük rosszul).
2017. márc. 29. 14:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi már sok mindent megéltünk együtt a vén kandúrkámmal. Nem részletezem, de egy időben nagyon kemény volt az életünk. Ez a drága kis állat pedig minden egyes alkalommal, mikor valamiért elfogott a sírás, odafeküdt mellém és megvigasztalt. Az első perctől kezdve őszinte szeretet csillog a szemében. Őszintén sajnálom azt, aki szerint a macskák érdektől vezérelt, önző lények. Ez csak azt jelenti, hogy ő még nem tapasztalta meg azt a feltétlen szeretet, amit egy ilyen kis állat tud adni az embernek.
2017. márc. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem vagyok állatorvos. A macska szereti a gazdáját. A macska ember viszony sokszor az emberen múlik. Ha csak ételt adsz neki és nem símogatod, akkor jön a koszt miatt, valószínű szeretni is fog, de sokat nem fogok hízelegni (etetésidőn kívül). Sokszor te adod meg a szabályokat mennyira akartok "jóba lenni" a macskával. Minden nap ha látod símítsd meg, néha órákig símogasd. Ne engedd hogy szemtelen legyen és ha az büntesd meg. Kismacskával ne játsz túlzottan karmolósdit, mert nem húzza be a körmeit. Amíg kicsi neked nem fáj de ha megnől és "nem húzza be félig" vagy teljesen a körmét akkor fájni fog a karmolása és össze fogtok veszni. Asztalra emberi tálból enni ne engedd. Az én macskáim mindd nagyon szerettek. Ha úgy érzed hogy az ételért jön így neveld meg (én is csináltam már): mutasd meg neki a kedvenc kosztját de ne add oda neki. Hadd könyörögjön, aztán csak egy egész pici falatot adj neki amitől méginkább be lesz sózva. Játszhatsz is vele hogy leteszed a falatot de ha odaér te fölkapod és nem adod oda neki. Kb. fél óra ebből elég. A macska ebből megtanulja hogy a KOSZT TŐLED JÖN és a te jóakaradtól függ, így te leszel az első és aztán a koszt. Ha ezt egyszer megcsinálod a hatása hónapokig tart (nálam addig tartott) és a macska tisztességesebb lesz. Szükség szerint (1-2 évente) ez megismételhető ha a macska újra pofátlan lesz. Símogasd többet. A macskáim mind rajongtak értem.
2017. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!