Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hagyja a macska, hogy a...

Druszám kérdése:

Miért hagyja a macska, hogy a kutya "játékből" szinte széttépje?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom, ti találkoztatok-e már ilyennel. A kutyánk eleinte szabadon volt, de mióta háziállatokat ölt és támadott meg, azóta meg van kötve. De előre ugrottam... Nemrég ideszegődött hozzánk egy új cica, lényegében ideköltözött. Régebben is volt macskánk, több is, de miután a kutya megjelent és elkezdett cseperedni, elmentek innen. Eddig nagyon ugatta az új cicát is, de a mostani tavaszi hideg beállta óta a cica egyre közelebb merészkedett hozzá. Jelenleg ott tartunk, hogy "játszanak" egymással, de van egy probléma. Ugyanazt a durva "játékot" kezdi vele a kutya művelni, mint a többi állattal ami az udvaron volt, amikor még szabadon járt és nem volt megkötve. A tyúkoknál ez akkoriban odáig fajult, hogy többet megnyomorított, egynek a fejét, lábát is lerágta, mielőtt bezártuk az összeset, őt pedig megkötöttük. (Egyébként halomra terítette ki a patkányokat, vakondokat is, ennyiben jó volt, de túl magas volt az ár.) Aztán a régi macskák szintén "jó barátságban" voltak vele, együtt aludtak vele amíg kiskutya volt, de egy idő után elkezdte őket foggal hurcolni, tépni... végül egyet széttépett, kettő pedig elkerüli a házat is azóta.


A lényeg: Vagy a kutya ért nagyon hozzá, hogyan kell "elcsábítani" egy macskát, vagy pedig ez a macska is mazochista, de mindenesetre engedi magát foggal vinni ide-oda, tépni, marni, cibálni de nem szalad el. A többi macskával is így kezdte. Ha kimegyek és rájuk szólok, akkor abbamarad a dolog, de ha bemegyek a házba folytatják pár óra múlva... Ebből nagy baj lesz, mert tudom, hogyan végződik, láttam az eredményét és senkinek sem kívánom. Még annyit, hogy ez a kutya egy terrier keverék, egy kotorékeb. Nem végződhet máshogyan ez a dolog... Nem értem ezt a macskát, miért hagyja magát kínozni, már-már az eszméletlenségig fojtogatni, véresre tépni, stb. és miért nem lép ki a láncon kívülre ha már nagyon durvul a kutya? Amikor történik akkor csak visít, nyávog, vinnyog, de eltűri, közben is ha néha elengedi akkor a kutya hasa alatt dörgölőzik hozzá, és esküdni mernék, hogy dorombol is... aztán, miután kirángattam a szájából és magához tért, még vissza is megy repetáért, de lehet csak másnap vagy harmadnap ha nagyon megjárta, de visszamegy... Ilyen nincs emberek! Mi a fenét csináljak szerintetek? Mi ez?!


Félig viccből mondom - megőrült a macskám? Vagy ördög bújt a kutyába? Mert emberi ésszel fel nem tudom fogni az egészet.


Köszönöm szépen!


2017. ápr. 22. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Hmmm...ez furcsa esetleg valakihez aki ért az ilyenekhez tanácsot kérni?
2017. ápr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Állatok közt is vannak született hülyék debilek, akikben nem alakul ki az egészséges életösztön. Ha ember lenne azt mondanám biztos anyja is verte és most az hiányzik neki. Igazából hagyd a fenébe, vagy kergesd el ha látod, már ha megijed tőled.
2017. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért csinálja, mert azt hiszi, hogy a kutya tényleg csak játszik, és nem tudja (tudatosan) hogy (sry) a kutyád egy pszichopata.

A macskák nagyon durván (is) tudnak játszani, de meg sem fordul a fejükben, hogy a játszópartner egyszer csak átlépi azt a határt. A másik kettő is azért ment el, mert ők látták(?) hogy de, ez a kutya nem normális.

2017. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A macskák egymással is szoktak verekedni játékból, nem gondol bele hogy akivel játszik, az meg is ölheti. A kutyát meg fárasszad le, törődj vele többet, hogy ne gyilkolászgasson annyit.
2017. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Megkötni a kutyát, úgy tudom állatkinzás.

Lehet, a kutya ettől bepörög?

2017. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Abból amit mondotok, az kezd kirajzolódni, hogy valószínűleg tényleg csak "játéknak" fogja fel.


Az a baj, hogy gyakorlatilag orosz rulettet játszik a kutyával, csak nem tud róla.


Egyelőre nem tudom mihez fogok kezdeni, több embert is megkérdeztem, köztük veterán kutyásokat-macskásokat, de mind ugyanazt mondta: Próbáljam meg visszacsatolással megértetni a kutyával, hogy amit csinál az nem elfogadható, de mivel már ölt és nem egyszer, plusz ezt már elpróbáltam vele... Szóval, ha így folytatódik, valakinek menni kell. Attól tartok, hogy a végén választanom kell majd. Mert az mégsem lehet, hogy egyik reggel darabokban találjam meg a cicát.


Erre van a legkevesebb idő, de akkor is el kell még ezen gondolkodnom... köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


NB: Az állatkínzós megjegyzésre annyit szeretnék reagálni, hogy nagyobb állatkínzás lett volna a többi állatra nézve, ha szabadon marad. Amikor egyik hétről a másikra, egymás után, darabokban találtam meg a jószágaimat, néhány családtag az állatorvost akarta hívni... Sokáig annyira nem akartuk megkötni, hogy a 4. "gyilkosságig" vártunk vele, utólag belátom, hogy ezt nem kellett volna. Végül pedig az, hogy ezek után mégsem elaltattuk vagy kidobtuk, mint valami kellemetlen tárgyat, hanem a többi állat érdekében korlátozzuk a mozgásterét, ám ugyanúgy családtag maradt eddig - ezt nem nevezném állatkínzásnak, főleg a történtek fényében. De a véleményéhez mindenkinek joga van. Ennyi.

2017. ápr. 22. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!