Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica órákig nyávog, mit...

Kiscica órákig nyávog, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem magamnak egy cicát, napközben nagyon csendes és elvan egyedül is viszont éjszaka nem hagy aludni, felugrik az ágyra, játszik, karmolászik. Ha kizárom akkor hangos nyávogásba kezd akár több órán át, viszont a szüleim azt meg nem bírják elviselni ezért megkérnek hogy hozzam vissza magamhoz de így meg én nem alszom tőle. Nagyon szeretem a cicust, viszont ez így hosszútávon tarthatatlan. Esetleg nincs valami ötletetek hogy mit is tegyek vele hogy ez megszűnjön és este csendben legyen?

2017. máj. 22. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ki kell fárasztani alvás előtt


gondolom még hiányzik neki anyukája, és mivel kicsi, keres valakit, akit 'zaklathat' azzal, hogy megkapja a várt figyelmét


nyávogás is olyan, hogy kismacskáknál a hozzájuk közelállók hiányának jelzése (vagy a 'félelem', hogy elveszettnek érzik magukat, mert pl te nem vagy ott)

de ezek alapján nagyon szeret téged, megéri vele egy kis foglalkozás


játssz vele sokat elalvás előtt, aztán nem lesz már ereje ugrabugrálni

2017. máj. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De át fog állni hamarosan, felveszi majd a te ritmusodat és inkább este alszik majd, de persze minden macskában benne van valamennyire az éjjeli (szürkületi, esti, hajnali) életmód.
2017. máj. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kata-92 ***** válasza:
Figyelemre vágyik, hiányzik neki még az anyukája. Az én macskám ugyanezt csinálta, amikor elhoztuk. n az első naptól kezdve bezártam a fürdőszobába ott nyávogott, de nem foglalkoztam vele. Én szerencsésebb helyzetben voltam, mivel szüleim nem ezen a szinten alszanak és két fürdőszoba van, mivel 4en vagyunk testvérek, és kellett kettő, de már csak én lakom itthon. A másik fürdőszobába jártam ha pisilni kellett. Egy idő után megszokta és magától bement a fürdőszobába. Már ha csak én alszom otthon nem zárom be és nem is nyávog. Igaziból elég rossz helyzetben vagy, mert ha beengeded, akkor azt tanulja meg, hogy ha nyávog bejöhet a szüleidet meg idegesti, ha nem engeded be és nyávog. Azt lehet csinálni, hogy napközben játszol vele és lefekvés előtt is, én ezt szoktam. Akkor elfárad, meg ha nyávog kiszólok neki, hogy már jóéjszakát kívántam, menj a helyedre és, akkor egy idő után abbahagyja. Játszál vele, vegyél neki egy fekhelyet, vagy ha van, akkor azt tedd be a szobádba és mutasd meg neki. Azt is megpróbálhatod, hogy napközben, amikor szüleidet nem zavarja, ha nyávog kizárod é hiába nyávog nem engeded be, de ez nem tudom mőködik e, mivel ugye írtam, hogy én nekem nem nyávog éjjel csak ritkán, ha nem voltam otthon és későn jövök haza, kizárnám, de akkor is ha még nem vagyok álmos beengedem, ha igen megmondom neki, hogy már jóéjszakát kívántam, helyedre és elmegy. Az elején szerintem nyugodtan aludhat a szobádban is, hiányzik neki az anyukája és te jelented neki a biztonságot. Örülj neki, nekem a régi maine coonom 3 hétig elő se jött az ágy alól, enni is az ágy alá adtam neki, mondjuk utána imádtuk egymást és mindenhova együtt mentünk, de télen sajnos kiszökött és elütötték. Nevelés kérdése a dolog, ha nem hagy szólj rá eréjesen, hogy alvás van és tedd a fekhelyére. Egy idő után tudni fogja, hogy mit vársz el tőle.
2017. máj. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen volt. Általában arra keltem, hogy az éjszaka közepén rágja a lábujjam játékból. Ha kizártam bömbölt és hisztizett, de pár hétig tartott csak. Most már éjszaka alszik (meg nappal is :D) és csak kétszer akar játszani, délelőtt tíz körül, meg este nyolc felé. Akkor muszáj, ha akkor nem játszok vele, lebontja a lakást, mert az az "ő ideje", de utána magától eldől és alszik az ágyában, ki se kell zárni.


Kicsit drasztikus, de ha sehova nem tudod zárni, zárd be valami hordozóba, takard le, és hagyd magad mellett. Szerintem gyorsan tudni fogja, hogy amikor alszol, akkor nem lehet zajongani, mert különben egyedül marad, és át fog állni. Sajnos a kismacskákkal nem egyszerű, olyanok mint a babák. :D

2017. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jol nyakon kell vagni ilyenkor, majd beidomul az.
2017. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

KÉRDEZŐ!!! HAHÓ!!


Ha #5-ös válaszolhat ilyet, akkor én miért lettem kimoderálva?

Holott kettőnk közül én még moderáltabb is voltam.


És azt nézve hülyeséget sem írtam, hogy az én macskámnál használom...

2017. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!