Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap kaptunk 3 db kiscicát,...

Tegnap kaptunk 3 db kiscicát, akiknek nem rég nyílt ki a szemük. Elég csipásak. Ezt kell külön kezelni, v. majd magától elmúlik? Mennyi idős kortól lehet elválasztani a cicákat az anyjuktól? (Sajnos nem tudom, h. ők mennyi idősek. )

Figyelt kérdés

Hazahoztuk őket, és egy textillel kibélelt papírdobozt alakítottunk ki a számukra kint, az előkertben. Kitettünk nekik extra alacsony peremű tányérkákban tejet, tejfölt és vizet. Nem nagyon eszik/ esznek. :(

Aggódok, h. túl korán kerültek hozzánk, mikor még az anyukája szoptatta őket, és lehet, h. így életképtelenek lesznek, éhen pusztulnak...



2017. máj. 31. 14:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem, soha nem volt állatom pedig 40 éves vagyok - 3 kisgyerekem van, az épp' elég...

Gondolom itt is van olyan, aki hamar levált anyuról, mivel nem jutottatok el addig, h. ne 'b*zdmegolj'...


A teljes sztori:

Egy lakótelepi macska a szomszédos oviba (játszó házikó padlására) fiatalt. (Ez történt tavaly is, mikor gondnok megölte a cicákat.)

Most remélem, nem fogod azt írni, h. egy - tőlem teljesen független - ember (?) miatt is én vagyok hibás...

Gondoltam, megmentjük őket a biztos haláltól.

Egyébként a laktótelepi macskatartó nénit kérdeztem ma reggel, h. szerinte visszavigyük-e az anyjának, de ő azt mondta, h. már nem látta szoptatni járni az anyát, korábban meg igen és sűrűn.

Végül friss csirkemájat kaptak aprítva, és nagyon kajálták - szerencsére a tejtermékeket nem ették.

Veszek nekik egyébként cicakaját.


Köszi a válaszokat. Tudom, h. a net arctalan, de egy kis jó modort belevihettek volna egyesek :(

Igen, enélkül 100 évig el lehet élni, csak embertársainkkal szemben nice to have...

2017. jún. 1. 14:44
 12/20 anonim ***** válasza:
El tudod vinni állatorvoshoz őket? Az lenne a legegyszerűbb és a legjobb megoldás. Ő mindent elmondana és tápszert is tudna adni.
2017. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
Jaj de tudtam, hogy lesz valami kis megmentős történet mellé! Ha annyira meg akartad őket menteni hozhattad volna el őket anyástól mindenestől. Egy pár hetes csecsemőt is kiraksz az előkertbe egy tál paprikáskrumplival, hogy egyen? Ha nemrég nyílt ki a szemük azok igenis szopósmacskák. Vegyél macskatápszert és etesd őket háromóránként. Kölyökmacskát meg nem tartunk szabadban az anyjuk nélkül, mert elviszi és megöli őket egy szomszéd kandúr.
2017. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%

Ez ugyanolyan, mintha egy szoptatott kisbabát vennél el az anyjától, kiraknád a kertbe aztán élje tul.


Mondd, te eszednél vagy?!

2017. jún. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%

És az senkit mem érdekel hogy mentetted vagy sem, de hihetetlen, hogy 40 éves anyaként ilyen ostoba legyél.

És ha elöttem állnál, akkor is igy a szemedbe mondanám.

2017. jún. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Bármilyen sérült is vagyok, kb. semmi bajuk. Szépen esznek, isznak - szerintem már erősödtek is.


Egyébként az gondolom, h. nem ez a világ legnagyobb problémája; rengeteg minden van környezetünkben (szűkebb és tágabb egyaránt), ami máshogy lehetne v. lehetett volna.

Azokhoz az édesanyákhoz (kb. a mostani gyerekek/kamaszok nagyszülei), szülésznőkhöz, csecsemősökhöz, védőnőkhöz, gyerekorvosokhoz is odamentek, 'szemébe mondjátok', hogy miért 'vették el', és tartották a csecsemőosztályon babák százezreit (adtak nekik tápszert) a '70-es és '80-as években. Minek következtében nagyon sok anyának esélye se legyen szoptatni (először fájjon a mellük, aztán apadjon el a tejük), és ennek következtében kaptunk később 'feles tejet'(hígított tehéntej) féléves korunk előtt...

Dörgöljétek már a képükbe, h. miattuk lett egy fél generáció laktózérzékeny!


A cicák jól vannak, btw. havonta százával halnak meg emberek a világban (tengerbe borul a hajójuk - mire mindenki azzal reagál, h. minek indulnak el, másokat meg bombáznak, de legyintesz, h. az messze van... - pedig ők is hús-vér emberek, és ők sem huszonévesen szerettek volna meghalni.)

Vagy mikor (akár kis hazánkban is) gyerekeket cumiztatnak azok az emberek, akire rá rábízták őket... :(

Illetve mikor akár az itt reprezentált 'gyakoris' kislányok 14-15 évesen önként...)


Szerintem ezek sokkal nagyobb problémák...

2017. jún. 4. 13:45
 17/20 anonim válasza:

Én veled értek eggyet kérdező. :)

Nem tehetsz róla hogy már nincs ott az anyjuk. Te a lehető legtöbbet megtetted már, és ne törődj azokkal akik csak piszkálni jöttek ide. Sok ilyen kérdést láttam már, és nem mentem el egy olyan mellett ahol ne lett volna írva hogy orvos, orvos, orvos, macska tápszer stb..

Mi most mentettünk meg két nagyon pici cicát, a házunk előtt egy árokba voltak elrejtve egy zacskóban. Ha lesz időm rá, majd töltök fel róluk képeket. Nagyon aranyosak. :)

Vettünk nekik macska tápszert(nem eszik), laktótérzékeny tejet(nem igazán isszák), szóval mi is sima macska konzervvel etetjük őket, tejet hígíttunk vízzel, kicsi tyúkhúsleves, ja és vettünk nekik macskavitamint(kicsiknek való 150 db-os 1 db mehet nekik a tejbe, hamar feloldódik).

2017. jún. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Vettem neki macskatejet (hozzáteszem fajlagosan méregdrágán), bele se nagyon szagolnak - ki kellett önteni. Ezeket a szintén nem olcsó alu. tasakos, aszpikos macskakajákat (pulyka, lazac paté, stb.), meg a májat nagyon eszik.

A szemük helyrejött, rengeteg nőttek, sokat játszanak.

Szerintem nem kell (már) értük aggódnunk, a fejlődés útjára léptek. :)

2017. jún. 11. 13:53
 19/20 anonim ***** válasza:
Májat csak ritkán adj nekik, mert nagyobb menyiségben mérgező lehet számukra!
2017. jún. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Tényleg fantasztikus kérdező, ahogy együtt érzel az emberiséggel, meg minden, de a csirkemájjal is konkrétan kicsinálod őket, mert A-vitamin mérgezésük lesz.


Attól, hogy a macskaanya kóbor, attól nem hagyta magára a kölykeit, akkor sem, ha a kétszáz éves nénike éppen rosszkor leskelődött és nem látta. A macskák nem emberek és nem dobják el a kölykeiket csak úgy, szerencsétlen macska nem tudom, meddig kereshette őket. Nem gondoltál rá, hogy az anyát is elhozd velük, hogy legyen, aki melegítse őket az "előkertben"? Nem vitte el őket onnan éjjel valami, ami bejár az "előkertetekbe"?


Miután régi a kérdés, érdeklődnék, hány kiscica maradt meg, és mi lett a sorsuk?

2018. jan. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!