Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska bolha ártalmas...

Tóth Hajnus kérdése:

A macska bolha ártalmas emberre? Megmaradt az emberben, esetleg ágyban?

Figyelt kérdés
Van egy kis cicám, volt bolha elleni nyakörve még is bolhás lett, vagy csak túl kifejlettek voltak már a bolhák, azóta mióta észre vettem külön tettem, viszont van csípésem a bokám körül. Van félni valóm? Meg marad az ágyban vagy esetleg bennem?

2017. júl. 19. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

ha bolhát visz a macsek a házba, a macska bolhátlanítása után a lakást is le kell kezelni. Azokat a helyeket, bútorokat befújni ahol csak lehet, amiken heverészett a cica. Padlót a bolha elleni szerrel felmosni. A fal mellett érdemes Piretrin port elszórni. Mindezt egy hét múlva újra meg kell tenni, majd még egyszer.

Neostomosan a megfelelő szer.

Rajtad nem marad meg a bolha.

2017. júl. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Embert megcsipi, meg eletben is marad egy ideig, de nem szaporodik el a lakasban vagy emberben.

Macseknak erdemesebb lenne inkabb ilyen cseppet hasznalni a nyakorv helyett, ha kijaros.

Nekem volt kijaros is mikor volt kertes haz, meg most van lakasban tartott is. Sosem volt bolhas a lakas. A mostani cicam tele volt bolhaval mikor elhoztuk. Megfurdettuk, kapott cseppet a bundajara es hamar eltuntek blole... azota sem lattam bolhat sehol.

2017. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszii :)
2017. júl. 19. 21:59
 4/6 anonim válasza:
Nem szaporodik el a lakasban????? :O Én tobb mint 1eve kuzdok a bolhakkal ugy, hogy a macskam soha eleteben nem volt kiengedve még az udvarra se! Valoszinu egyszer en jarhattam olyan helyen vendegsegben, ahol bolhas haziallat volt, es valahogy hazahoztam. Es nem csak a macskaban, hanem az egesz lakasban millio bolha van, a labam szanaszet van csipkedve, es szo szerint mindent probaltam mar, de 2-3honap szunet utan ujra es ujra megjelennek. A megoldas az lehet, hogy kb fel evig az allatot es a lakast is folyamatosan, rendszeresen bolhairtozni kell! Csak en pl mar nem merem vegyszerezni szegeny macskamat, mert hosszu tavon nagyon karos neki! En mar ott tartok, hogy epp nem tudom mit csinaljak még
2017. júl. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem szaporodik el! Tobb mint 20 evig eltem falun, mindig volt kijaros macskank, volt amikor tobb is, es voltak kobor macskak is renszeresen az udvaron. De ugyanigy tobb bartnomnek is voltak kijaros macskai (falun ez nem ritka). Akkor meg boven eleg volt egy bolhairto nyakorv a macskakra, es az meg a kijarosokat is rendben tartotta. Amikor meg nyakorv sem volt, akkor meg kezzel szedegettuk ki beloluk neha napjan fudetes utan...

Voltak aktivabb -passzivabb idoszakok, de a lakas nem volt tele bolhaval...aktivabb idoszakban elofordult 1-2, de soha nem kellett a hazat bolhairtozni, rendszeresen kellett takaritani, de az meg gondolom senkinek sem problema...

Azota elkoltoztem otthonrol (11-12 eve), mar a 2. cicam van lakasban tartva, mindketto tele volt bolhaval mikor elhoztam, de ahogy mondtam 1-2 heten belul nyoma sem volt a bolhairto cseppek utan!

Nem tudom nalatok milyen bolhak vannak, de az nem normalis.

Ha allat van a lakasban, akkor kell ra bolhairto csepp, igy az allat mikor osszeszedi a bolhakat, megoli oket.

A lakasban meg forro vizes felmosas, alapos porszivozas, takaritas eleg kellene hogy legyen.

Ha nincs allat ami osszeszedje, akkor sajnos a lakast kell bolhairtozni....

2017. júl. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azóta már az én cicám is jólvan, volt bent 2 bolha amit meg is őltem a párnán volt amin mindig aludt, azóta nem jeletkeztek idebent a bolhák, sem a cicámba.
2017. júl. 31. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!