Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy a10 hónapos...

Mit tegyek, hogy a10 hónapos közép uszkárom erről leszokjon? Nevelés kérdésében kérem a segítségeteket.

Figyelt kérdés
Akárhányszor sétálunk porazzal, jobbik esetekben anélkül és távolról meg lát egy kutyát, ugatva rohan neki. Ha a távolban levő kutya gyengébb mint ő, akar kisebb biztos, hogy megtámadja. Ha esetleg dominánsabb akkor van mikor megadja magát, de sok esetben támad. Ugyanúgy az embereket is akik jönnek szembe velünk az úton, ugatja, a gyerekeknek egyenesen neki szalad. Már nem tudom, hogy mit kezdjek vele, a szidástól, a fenékre ütésig és büntetésig minden volt. Nyugodt ember vagyok, szóval a nevelést is nyugodtan veszem és kezelem, de N-ik alkalomra bizony kiborulok. Kérlek segítsetek!

2017. júl. 29. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kutyasuli! Komoly szocializálódási és nevelési gondok vannak a kutyussal, magát képzeli a vezérnek azért nem hallgat rád. A kutyasuliban megtanítják neked hogy hogyan tudod irányítani és nevelni, és nem utolsó sorban esélye van több kutyussal szocializálódni is.
2017. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eddig volt-e lehetősége más kutyákkal játszani, póráz nélkül? Erre szüksége lenne/van, viszont most már ellenőrzött keretek között kellene őt szocializálni (kutyaiskola).

A támad, az mit jelent? Okozott már sérülést, verekedést? Vagy "csak" ugat?

Plusz a hatékony tiltást is meg kell tanulnod, ami valóban használ is a kutyánál. Meg kell értetni vele, hogy nem viselkedhet így, sem kutyára, sem emberre nem támadhat, sőt engedélyed nélkül oda sem mehet. Nagyobb tekintélyt kell kivívnod vele szemben.

2017. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam erre. Viszont az érdekes az, hogy mikor kutyaparkban vagyunk, és egy héten 5x-6x ott vagyunk, ott abszolút semmi gond nincs vele. Sőt, ha új kutya érkezik ő az első aki üdvözli és elkezd játszani vele. Mostanában alakult ez ki, hogy a kutyákat és főleg a bakk kutyákat letámadja. Az emberekkel is jó viszonyt ápol, akkor ha nem szembe jön velünk az utcán. Kifejezetten imádja ha vendég érkezik hozzánk és az első dolga, hogy a labdáját a vendég ölébe teszi.
2017. júl. 29. 17:05
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem okozott még sérülést. Ugat, aztán szó szerint rászökik a másik kutyára.

Igen, nagyon sokat járunk olyan helyekre ahol sok a kutyus, folyópart, tópart, kutyaparkok és ott egyáltalán nincs gond vele.

2017. júl. 29. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Kan kutyáról van szó? Mert akkor most kezd ivarérett lenni, főleg ha a kan kutyákra éleződik ki ez a viselkedés. Ivartalanítani kell, az is mérsékli az agresszióját.
2017. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, kan kutyus, 10 hónapos. Csak kan kutyákkal van problémája. Addig amíg ivartalaníthatom, milyen megoldást találjak erre a problémára?
2017. júl. 29. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Tíz hónaposan szerintem már leszálltak a heréi szóval ivartalanítható akármikor, szerintem addig nem tudsz igazán nekiállni a probléma kezelésének.
2017. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!