Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a cicám szájával?...

Mi lehet a cicám szájával? Lehet szájüregi daganat egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

8 éves sziámi cicámon pénteken vettük észre hogy a szája a bal oldalán a fogánál meg van duzzadva és fájdalmas neki, egész délelőtt csak aludt és levert volt. Előzőleg semmi baja nem volt, evett, a szája se volt bedagadva. Elvittük még aznap állatorvoshoz, megmérte a hőmérsékletét 39.4 volt, súlya rendben, elsőre észre se vette hogy bármi rendellenes lenne a cicámmal, nekem kellett megmutatni hogy pontosan mit nézzen. Semmi konkrétat nem mondott rá, kapott 3 szurit, egyikben antibiotikum, másikban fájdalomcsillapító volt, így szegénykém este tudott már rendesen jó nagy adagot enni. Ennek ellenére a duzzanat még tegnap sem húzódott le, megint fájdalmas volt neki, nem nagyon tud azóta sem enni, pedig étvágya lenne, láza szerintem nincs. A duzzanat helye rendesen meleg, és ahogy belenéztem a szájába csak azon az egy helyen dagadt a foga körül, ráadásul egy apró seb is van a közepe tájékán. Egyébként élénk, pisil-kakil, dorombol, a nózija nedves és hideg,mosakszik, próbál eszegetni is, de látszik hogy fáj neki. Egyébként mindkét szemfoga kilóg a szájából, a duzzadt oldalon még jobban mint a másikon, és ahogy néztem fogköve is van, ezt az állatorvos meg sem említette.

Mi lehet ez vajon? Hétfőn másik orvoshoz viszem, mert láthatóan fájdalmai vannak, de borzasztó ideges vagyok miatta. Lehet ez esetleg daganat?



2017. júl. 30. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Jobb esteben csak valamivel megszúrta és egy tájog alakult ki, de lehet a foga miatt van. Egyszer láttam egy estet, amikor a macskának ínygyulladása volt folyamatosan, végül kihúztak egy rossz fogat. Akkor derült ki, hogy a fog alatt el van halva a csont és olyan súlyos volt, hogy el kellett altatni. De nem akarlak megrémíteni:D. Szerintem vidd vissza vagy masik dokihoz
2017. júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Daganat nem nő egyik naprol a masikra ilyen nagyra
2017. júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tályog lehet inkább.
2017. júl. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tuti nem daganat. A foga miatt dagadhatott ott be.
2017. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elég érdekes állatorvoshoz vitted.


Csak saját esetet írok le, és nem cica, hanem minitacskó. A foga és a fogínye közé beékelődött egy csontszilánk, ami begyulladt. Ugyanígy viselkedett, ugyanezek a tünetek, mint amit leírtál. Elvittük állatorvoshoz, ott elaltatták és kiszedték a csontdarabkát. Szépen rendbejött.

Reméljük, hogy a cicádnál is valami hasonló lehet, ne ijedj meg, meg fog gyógyulni! :)

2017. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ez daganat, az nem hirtelen alakul ki.

Inkább tályog, fog-és/vagy ínygyulladás.

A másik orvos jó ötlet.

2017. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó ötlet a másik orvos. Dorombolni a fájdalom miatt is dorombolhat, a saját maga megnyugtatására.
2017. júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek :) ma már sokkal jobban van, úgy tűnik hatott az antibiotikum, de ma mindenképp elmegyünk másik orvoshoz, biztos ami biztos.
2017. júl. 31. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!