Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van a macskák nyakában...

Miért van a macskák nyakában csengő?

Figyelt kérdés
Múltkor elment előtte megy cica, nyakában csengővel, miért tették a nyakába?
2017. aug. 13. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Hogy haljak ha jon xdd
2017. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
*halljak
2017. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Az állatbarát emberek tetszik rá akik féltik a macska zsákmányállatait (pl énekesmadarakat), és nem szeretnék hogy a macsek elkapja őket. Ezért csengőt tesznek a nyakába így a macska nem tudja hangtalanul becserkészni és elkapni őket mert a madarak meghallják a csengőt és elrepülnek.
2017. aug. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Már amelyik el tud repülni. Az én csengős kiscicám szinte naponta hoz nekem valamilyen madarat. Nekem megnyugtató érzés, hogy hallom hogy hol jár a kandúrkám.
2017. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az én szobacicámon is van egy csengő, nagyon halkat vettem neki hogy ne zavarja, de mivel cseles szökős cica mindig gyanús lesz ha nem hallom a csengőt egy darabig.

És persze nem hátrány ha nem hozza rám a szívinfarktust amikor némán a semmiből az ölembe ugrik, már előre hallok egy-két csilingelést és tudom mire számítsak. :D

2017. aug. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
Eddig minden csengős cica amit láttam, belebolondult a csilingelésbe. Vagy megszöktek, vagy öngyilkosok lettek, vagy megvadultak. Nem jó nekik.
2017. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Wollykámat egyáltalán nem zavarja. Se nem bolondult meg, se nem vadult meg miatta.
2017. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kolomp van a nyakába hogy megbolonduljon a hangjától hanem csengő, ami kifejezetten halkan csilingel.

Állatok meg nem lesznek öngyilkosak, ez az ember egyedülálló hülyesége.

2017. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát az lehet, hogy emberi fülnek (már akinek) halk és kellemes az a csilingelés, de a macskáknak élesebb a hallásuk, nekik az a magas hangú "kellemes" csilingelés nem kellemes, hanem zavaró, és idegesítő - viszont nem tudnak ellene tenni szegénykék semmit, ha a gazdájuk a nyakukba akaszt egy csengőt. De valószínűleg inkább whiskast vennének, mint csengőt.
2017. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Én a gazdának raknék a nyakába csengőt...

Az ami az embernek halk azt a macska elég jól hallja.Ha nem tudnátok jobb a hallásuk.Nem csodálkoznék ha halláskárosodásuk lesz.


Komolyan az emberek a leghülyébb állatok...

2017. aug. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!