Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van ket cicam van egy problema...

Van ket cicam van egy problemam valami megoldas?

Figyelt kérdés

Szoval

Ket cica

Egyik 5 honapos a masik 2. A kisebb allandoan jatszik vagy tamadja a nagyobbatt. Ezzel meg nincs baj mivel nem bantjak ugy egymast... De a problema este jon. Amikor alszunk . A nagyobb cica velen alszik a kisebb is. De felkel es folyamatodan uti ragja a nagyobbat es nem hagyja aludni. Felkelunk folyamatosan arra hogy rohangalnak meg fujj a nagyobb es morog ra.

Mit tudok csinalni hogy este nyugtunk legyen? A kisebbik cica kezelhetetlen ezen a teren... valami megoldas?



2017. okt. 24. 08:28
 1/8 AdamSky21 válasza:
A kissebbet rakd estére másik szobába
2017. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy szobaba lakunk kv 20nm es van egy kinti eloter ami kb 20nm .. ha kirakom meg allas nelkul nyavog
2017. okt. 24. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Kinövi!

Az én kicsim is egy kis rosszaság volt. Bár így felnőttként is szereti szekálni az idősebb macskát. De szerencsére csak kicsit marakodnak, sosem vesztek még össze komolyan. Egyébként meg összebújva alszanak, mosdatják egymást, úgyhogy biztosan szeretik egymást.

A kicsit próbáld jobban lefárasztani. Játszódobozt készíts, vegyél olyan zsinóros-huzogatós játékot. Én szoktam nekik dobálni jutifalit is, rohannak utána, mint az őrült.

Éjjel pedig akárhogyan is próbálkozik, ne játtsz vele. Unatkozik a kis bogyó, de majd előbb-utóbb rájön, hogy éjjel csendes idő van. Van amelyik cica előbb, van aki később. Az én kissebbem 2-3 hónap alatt jutott odág, hogy éjjel nem piszkált senkit. Kitartás!

2017. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Napközben jobban le kell fárasztanotok, akasszatok mindenhová madzagokat, dobáljatok neki papírgalacsinokat, legyen mindig a szeme előtt valami játék, tudjon mindig hová felmászni, elbújni. Feliway párologtatót tudom még javasolni, nem mindenkinek van róla pozitív véleménye, nekünk pl. nagyon bevált, csak ezért merem ajánlani, elég drága egyébként.

Oltásokat megkapta már? Volt féreghajtva? Dokitól kérdezzétek meg mit javasol, amikor viszitek hozzá.

Azt jól értem, hogy a kicsi 8 hetes? Nem ledorongolásként, de ha 8 hetes, akkor még nagyon kicsi. :( Tudom, hogy legtöbben ilyenkor már elviszik a kiscicákat, mert nem szopiznak, de meg kellett volna várni a 10 hetet, hogy teljesen befejeződjön a szocializálódása, akkor nem lenne agresszív a nagy maccsal (még jobb megvárni, amikor az anyamacska magától kezdi leválasztani a kölyköket).

2017. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem tudom hogy miért és hogy lett. Barátnőm csak hirtelen beállított az ötlete hogy kapott egy cicát és menyjünk érte akkor nem tudtam hogy hány hetes. Amúgy nőstény és nem kapott még oltást félek hogy még túl fiatal. Amúgy játszunk vele ha itt vagyunk. Ez kb meddig fog tartani? A nagyobb meg tanítja majd?
2017. okt. 24. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Neked tanítgatni, nevelni kéne, szépen, mint egy kisgyereket. Pont úgy. Ha olyasmit csinál, amit te nem akarsz, rászólni kulturáltan,hogy "Nem szabad". Az én macskám is diszkózott eleinte éjjel, mondjuk ő egy nem hétköznapi csoda, mert mindent elsőre felfogott, de mondjuk lefeküdtem éjfélkor, fél egykor felmászott a könyvespolcra, akkor felkeltem, felgyújtottam a villanyt, levettem a macskát, és közben mondtam neki, hogy "Nem szabad." Meg hogy fekszünk. Mindent elmondtam neki, fekszünk, elmegyek itthonról ekkor jövök, sose mentem el szó nélkül, ha hazajövök köszönök, ma már az egész napirendemet vágja, én is az övét és tiszteletben tartjuk egymás szokásait (pl. sosem megyek az almostál közelébe, ha ott van, stb., sok ilyen van). Az éjjeli diszkózásokról leszokott, minden durvaság nélkül. De neveltem! Csak szépen, türelmesen. Ja, még valami. Mindig ugyanazokat a kifejezéseket használtam, ugyanazzal a hangsúllyal. Így tanulja meg. Ellenpélda: anyósom, aki litániákat mond a kutyának minden séta előtt, és minden kaját felkonferált neki, úgyhogy a kutya előtt sokáig egyetlen kajanevet se lehetett kiejteni, míg meg nem lett normálisan nevelve. Így aztán, amit nem akartam, hogy tudjon a macska, azt nem tudja. Konkrétan erre vonatkoztatva: nálunk az összes macskakaja "fincsi". Ja, a nagyobbat is nevelni, tanítgatni kell. Jelenleg te vagy a macskamama. Fogd fel úgy.
2017. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a tanacsot
2017. okt. 24. 18:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én macskám kb egy éves koráig hiperaktív volt. Fél évesen még ivartalanítva is lett. Én kizártam éjszakára, elegem lett belőle, hogy nem hagy aludni. Kint is rombolt, de nem érdekelt. Most már lenyugodott, alszik velem vagy mellettem. :D a kölyök cicák végtelen mennyiségű energiával rendelkeznek, sajnos ez ilyen. De majd kinövi.
2017. okt. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!