Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Uj alomtalcat szeretnek....

Uj alomtalcat szeretnek. Milyen ajanlotok?

Figyelt kérdés

Kis cicam van, akinek egy nyitott, 15 cm magas alomtalcaja van. De ahogy no, egyre nagyobbat kapar, igy kijon egy csomo alom, amit nem gyozok soprogetni.

Hamarosan valtanek, de nem tudom milyenre.

Lattam extra magas falut, ami szerintem a legjobb (eddig). A zartba nem vagyok biztos, felek, hogy nem szokik bele.

Illetve lattam olyat is, aminek a szele sregen magasodott. Elol pl 17 cm, hatul mar 28. Abba az nem tetszik, hogy elol kb akkora mint egy sima talca. Ha nagy lesz, es ugy fordul, siman rakakil a szelere, vagy ott ugyanugy kikaparja a szemcseket.

Nektek mi valt be? Mekkora cicatok van?



2017. nov. 10. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több cicám is van, már mind nagy, de piciként kerültek hozzám.A nyitott tálcával nekem is hasonló gondom volt.

Vettem egy olyat, ami zárt teljesen, van egy szagelfedő valami a tetején, és billenős ajtaja van, ami átlátszó.Ez szerintem nagyon jó.

De 1-2 cica nem mert belemenni így, ezért a nyitott tálcát is használom, kinek mi a jó, oda megy.Vagy azt is lehet hogy a billenőajtót felkötöd, hogy ne kelljen azon át bemenniük.

Nekem a bejárati ajtón is van egy billenőajtó nekik, ezt fel kellett kötni, mert nem mert mindegyik bejönni rajta.

A lengő rész felső részének közepére lyukat fúrtunk, bele erős zsinór, ajtóra szeget vertünk, oda van felakasztva.

Így ha kell, be tudom őket zárni lakásba, de nem zavarja őket az ajtó lengése.

2017. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mi is ezért váltottunk.Állandóan állt a pisi a tálca alatt,mert mindig sikerült kipisilnie.Plusz széthordta a lakásban az almot.Mi ilyet vettünk.Nem volt probléma,fél nap alatt megszokta.A szagokat is jól fedi.

curver.cdn.shoprenter.hu/custom/curver/image/cache/w360h162/Alkategóriák/Kisállat/macska%20toalett.jpg?lastmod=1480760025.1504618345

2017. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

[link]


Bocsánat,ez talán már jó link.

2017. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

30x50x12 centis, műanyag, nyitott ládaféleség

hamu, fűrészpor és föld keveréke

nem kaparják ki,

nem rottyinatanak, nem pisilnek mellé

jelenleg 3 macska: 4 éves, 3 éves, 4 hónapos

a cucc egy sarokban van, nem feltűnő helyen

a hamu kiváló szag- és nedvszívó

a fűrészpor nedvszívó (meg ha kevés a hamu akkor jól jön...)

föld (száraz) azért kell bele, mert egyik cicus nem szereti a hamuba végezni a dolgát

23 éve lakunk itt, azóta ezt a módszert használjuk, tökéletesen bevált, nincs probléma

2017. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Utolso, en azt ertem, hogy neked ez tokre bevalt es orulok neki, de a amint lathatod is a kerdesben, nekem nem. Vegulis ezert tettem fel.
2017. nov. 10. 11:44
 6/17 anonim ***** válasza:

"utolsó" vagyok


ebből

[link]

vegyél vagy hármat, mert nagyon, de nagyon hamar meg fog telni, mert kicsi


nem írtad, hogy mekkora a tálca, csak azt, hogy milyen magas

lehet azért megy mellé, mert túl kicsi

nekünk azért van akkora, amekkorát írtam, mert a kisebbekbe nem tudták normálisan végezni a dolgukat

ha van elég helye, akkor nem fogja kikaparni a cuccost

illetve, mivel nagy, ezért sok alom fér bele, nem telik meg 2-3 használat után

(természetesen rendszeresen cseréljük...)

lehet, csak egy nagyobb tálca kellene, amiben kedvükre forgolódhatnak, kaparhatnak, ahogy akarnak és nem fog mellé menni a végtermék

2017. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem a talca meretevel van gond, ezert nem hangsulyoztam ki. 45x 30 valahany centis egyebkent.


A magassagaval van a baj, pedig befele allo pereme is van. Ha az egyik falnak orral elore van kozvetlen, a tavolabbi vegen siman kimegy az alom ha kapar. Ez a problemam.

2017. nov. 10. 11:59
 8/17 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


ja értem, ok


akkor tényleg a fedett vagy magasfalú alomtálca lehet a megoldás

2017. nov. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is zárt alomtálcánk van, a tetején szagzáróval, viszont a billenő ajtót le kellett venni, mert nem szokta meg a cica, nem mert bemenni. Inkább több adagnyi végterméket tartogatott szegénykém, hátha történik valami, amíg már nem bírta tovább, és a folyosóra excrementálta az összes addig visszatartott excrementumot. :) De ha leveszem az ajtót, gond nélkül belemegy, csak az ajtó előtt szokott lenni pár szem alomkavics, amik a cica talpára ragadva jutnak ki, amikor kijön a cicus az alomtálból.
2017. nov. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Utolso:Es nem szokott a lengo ajton kiszorodni az alom? Gondolom ott csak egy kis kuszob van (meg nem volt szerencsem fedett almot korbe nezni eloben).
2017. nov. 10. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!