Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska - jön a tél, mit...

Kóbor macska - jön a tél, mit javasoltok? (Lent. )

Figyelt kérdés

A környéken van 3-4 kóbor cica (lakótelep), bokrokban bújnak el napközben.

Elég nagy bundájuk van már, de hát mégiscsak leesik lassan a hó.


Télire van ötletetek, mit lehetne kitenni nekik amitől nem kapnak agylövést a környéken lakó nem-állatbarátok, de a cicák el tudnak bújni benne a hó és a hideg elől - legalább valamennyire?


2017. nov. 21. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Doboz (fa, műanyag), bele hungarocell szigetelég, és bélésnek szalma. Ruhaanyagot ne, mert az átnedvesedik.
2017. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én két kartondoboz közé szoktam hungarocellt tenni.A külső dobozt meg bevonom valamivel,hogy ne ázzon át.Utoljára buborékfóliát használtam,de egy erősebb szemeteszsák is jó.
2017. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz, tegyél ki nekik ételt is, hogy legyen valamennyi zsírrétegük
2017. nov. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Remélem találok olyan helyet, ahol a lakók nem szedik szét/dobják ki.

Szoktam nekik kaját vinni szinte minden nap, hogy ne éhezzenek és legyen rajtuk valami zsír.

Auchanban vettem nekik etetőtálat, a legolcsóbbat, már hármat is eltüntettek. Most vagy ellopták, vagy zavart valakit, hogy etetem őket.

Mondjuk nem értem miért zavar bárkit is, hogy a bokrok alatt ott egy edény... úgy kell bebújni oda, még csak útban sincs...

2017. nov. 21. 18:50
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen emberek.De tőled nagyon kedves,hogy törődsz a cicákkal.Nem tudom,hogy mivel eteted őket,de szerintem télen jobb a száraztáp,mert az kevésbé fagy össze,ha mínuszok vannak.Meg az is jó,ha a táljuk is védett helyen van,hogy ne essen bele az eső meg a hó.
2017. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább húst tegyél nekik ki, csirkeszív és darálthús mehet nyersen, csak disznóhús nem. Ezek nem is olyan drágák.

Ha macskatápot tennél inkább ki, akkor ne boltit, mert az drága is és rossz minőség is.

A boltihoz képest olcsóbb konkrétan és nem csak ár/érték arányban ha brit prémiumból rendelsz egy nagyobb mennyiséget.

[link]


Így 874 Ft / kg és ez a 8 kilós elég nekik egész télre, ha nem adsz egyszerre nagyon sokat.


Míg a bolti az sokkal, de sokkal rosszabb és 300g/300 Ft. Szóval kiszámólható, hogy drágább is.

2017. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja abban amúgy igaza van 5.-nek hogy a hús meg fagyhat... így ha nincsenek pont ott amikor eteted Őket, akkor valóban jobb a száraz táp.
2017. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Tasakos kaját adok nekik, egyből oda is jönnek és megeszik. Az egyik cica még csak pár hónapos lehet, úgy látszik nyáron lett még egy alom...

Adtam nekik száraz tápot is még ősz elején, de ahhoz kell folyadék, az edényeket meg ugye mind ellopták...

Nem akartam, hogy szomjasak legyenek, ezért adom inkább a tasakosat.

Elég drága, Friskiest szoktam venni, 4 db-os csomagban, azt a boltból vagy itthonról odaviszem, így nem hidegen kapják.

De akkor áttérek a szárazra, az tényleg olcsóbb.

Itt a környéken erkélyes lakások vannak, és a földszinti erkély alatt föld van, oda kéne egyik nap az éj leple alatt becsempészni szalmát, azt már csak nem szedik ki.

Remélem a cicák bele is bújnak majd...

2017. nov. 21. 19:06
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Ezt nehogy bántásnak vedd, mert tényleg nagyon rendes tőled, hogy eteted Őket.

De a tasakos kaják még minőségi márkákból sem megfelelőek teljes étrendként, max. kiegészitőként.

De a normális márkáknál is 75%uk víz és nagyon drágák.

Az ilyen friskies meg egyenesen borzasztó. 4% benne a hús, ez rá is van írva...

Persze azért jobb mint a semmi.

Ha gondolod és nincs sok pénzed, s adsz egy számlaszámot akkor utalhatok majd valamelyik nap pár ezer forintot...

2017. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyivel olcsóbb, de vannak pl. ilyen "tálcák" amit a cserepes növények alá szoktak tenni, hogy felfogja a kifolyó vizet.


Ezeket már valószínűleg nem vinnék el :)


Ha úgy gondolod hogy felborulna, akkor tegyél bele egy nagyobb követ, hogy legyen súlya.

2017. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!