Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a dagadt és...

Mit csináljak a dagadt és irigy macskánkkal?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos kandúrunk, egy vele egyidős lány cicánk és nemrég lett egy kb 3 hónap körüli kisfiúcicánk is. És a nagyobbik fiú macska eléggé el van hízva, mert a másik két cica kajáját is megeszi, 3 külön táluk van, de a nagy kandúr mindig azt csinálja, hogy elkezd enni valamelyikből és közben figyeli, a másik két macska odamegy-e a tálkáikhoz és ha igen, odaszalad ahhoz a tálhoz, amelyikből valamelyik cica elkezdett enni és elzavarja onnan. A másik két cica csak akkor tud nyugodtan enni, ha ott állok mellettük, amíg meg nem eszik, mert olyankor a kandúr nem mer idejönni, mert volt, hogy rápöcköltem az orrára, amikor el akarta űzni a két cicát a tálkájuktól. De nem tudok én se itt lenni velük 0-24-ben, szóval simán el tudom képzelni, hogy amikor nem vagyunk itthon, ugyanezt eljátssza és az összes kaját, amit kirakunk nekik, hogy nap közben tudjanak mit eszegetni, ha megéheznének, mindet egyedül ez a kövér macska eszi meg...

Mit csináljak? Egyébként a duci macskát meg az újabb kiscicát is befogadtuk az utcáról, bár ehhez képes két tök különböző személyiség, mióta nálunk lakik az idősebbik fiú macska, mindig ezt csinálta, hogy felzabálta a saját kajaadagját, aztán amit meghagyott a másik cica, azt is megette, volt, hogy ezek után még azon is rajtakaptuk, hogy a kukából ette kifele a régi száraztápot, vagy az alutasakokból próbálta kinyalni a bennük maradt ételt -.- Olyan, mintha attól félne, megint éhezni fog, mint akkor, amikor még kóbor cica volt.


2017. nov. 30. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A dagit fogd meg amíg a többi eszik,neki később adj enni!
2017. nov. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne legyen egész nap kaja a földön, hanem csak mielőtt elmész és amikor hazajössz. Kétszer kell nekik adni, mert fiatal, fejlődésben levő macskák, de elkülönítve.

Amelyik eleszi a többiek ételét, azt zárd be valahova a saját kajájával, míg a másik kettő eszik. Utána szedd fel a tálakat, csak víz legyen. Este ugyanígy.

2017. dec. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. :)

Tudom, hogy nem ez a legjobb választás pénztárcaügyileg, de ha megteheted akkor szerintem vegyél a másik két cicának egy olyan etetőtálat ami automatikusan felnyílik ha érzékeli annak a cicának a mikrochipjét.

Amazonról tudsz ilyet rendelni: [link]

Én youtubon láttam ebben a videóban: [link]

A 2. percnél mutatják a videóban a tálat. Remélem segítettem. :)

2017. dec. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez nem hiszem, hogy segítene, mivel írta is a kérdező, hogy ha odamegy a másik macska a tálhoz, akkor megy csak oda a dagi és zavarja el. Tehát pont kinyitja már addigra.


Ne legyen kint előttük folyton az étel. Napi 2-3-szor adj nekik enni ha megoldható, a dagi tálját máshova tedd, zárd be valahova enni, amíg a másik kettő is eszik.


És szerintem vizsgáltasd meg, mert ez kicsit gyanús hogy ennyire enne. (Lehet hogy cukorbeteg?)

2017. dec. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!