Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálam kb.2 évig él egy macska,...

Nálam kb.2 évig él egy macska, ma tűnt el a harmadik hat éven belül ezért nem tartok többet. Mindegyiknek rendszeresen levágta valaki a bajuszát, majd kb.2 év után megmérgezte. Tudom, hogy ki volt. Mit érezhet egy "ember" aki ilyet csinál?

Figyelt kérdés
2018. jan. 9. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Uristen, sajnalom :(

Nem lehet az ilyet feljelenteni?

Amugy az a meggyozodesem, hogy az igazan gonosz embereknek valami nagyon nincs rendben a lelkeben. Egy tobbe-kevesbe egeszseges lelku ember nem gonosz.

Az, ha vele egyforman eros emberrel szemet valaki, az az egyik fokozata a gonoszsagnak, de aki gyengebb, kiszolgaltatottabb emberrel/allattal, az mar a legalja :(

Csak szobai cicat nem szeretnel?

2018. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen emberek mindig lesznek sajnos. Én csak azt nem értem, hogyan engedhetted ki még ezek után is a cicákat, hogy tudtad milyen sorsuk lesz. Benti cicaként még mindig élnének...
2018. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom:( Ha szeretnél még is cicát, akkor csak bentit. Ui:Nem tudom mi ez az uj bajuszvágási divat az állatkínzok körében. Az enyémnek is levágták mikor ripityára törték a kezeit. Szerencsére tul élte, de azóta benti.
2018. jan. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De azért remélem nem hagyod ennyiben a dolgot a mérgezős taplóval. Mármint ilyesmikre gondolok, mint kilyukasztott autókerék, szarral kikent ajtókilincs, mittudomén. Ilyen kis apró "kedvességek", amiket ugyanúgy nem tud rád bizonyítani, ahogy te nem tudod őt lecsukatni állatkínzásért...
2018. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Hát őszintén szólva ebben te is hibás vagy. Felelős állattartásban benne van, hogy a macskát nem engedem csavarogni, mert bármi baja eshet, de ha ez nincs meg, akkor legalább az első rossz eset után az ember tanul a hibájából és nem engedi ki, rosszabb esetben a macska élete a tanulópénz. Én azt nem értem, hogy ha a macskáid úgy mentek vissza, hogy le van vágva a bajszuk, megmérgezték őket, és már a harmadik macskával teszik ezt, ráadásul tudod, hogy ki az, aki ilyet tesz, akkor mégis MIÉRT ENGEDED ŐKET CSAVAROGNI???


De pont ezért, ha már ebből nem tanultál, ne is legyen macskád, nem te, hanem a macskák járnak jobban...


Bocs, nem bírom a felelőtlen állattartókat.

2018. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Jézusom!Mi a fene nem hittem volna hogy ekkor vad állatok is élnek hogy megölnek egy macskát meg ilyenek.Jó persze vannak állat kínzók de azok másmilyenek nem engedik vissza a gazdikhoz ilyen állapotban.Nem értem nekem három macskám van abból az egyik ma 21éves 20éves korában eltűnt majd aztán 1 hét múlva vissza tért sokkal egészségesebben.Hála égnek nem lett semmi baja pedig mindig is benti macska volt.Tudom hogy ez nem ilyen eset de akkor is ne hagyd annyiban hogy megmérgezte a macskádat.
2018. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki idáig eljut, annak nincs rend a lelkében. Általában magukat is utálják és a gyengébbeken élik ki az agressziójukat és a frusztrációjukat.

De! A macskák sokak szemében szálkát jelentenek.

Egy ismerősöm fordult már hozzám totál elkeseredtten, hogy mit csináljon, mert a macskák alomtálcának használják a konyhakertjét. Esze ágában nem volt a cicákat bántani, de odáig jutott, hogy szívből gyűlölt mindenkit, akinek macskája volt.

Az utcánkban egy szomszéd azért hagyott fel a fürjek tartásával, mert az utcából az összes macska náluk volt és előfordult, hogy valamelyik kimódolta, hogy kipiszkáljon egy-egy kismadarat.

Nekem azért van kutyám, mert az én veteményesem is tele volt sz@rva. Nem volt gusztusom elfogyasztani a saját magam által termelt zöldséget, mert macskaürülék szaga volt mindennek. Amióta két kutya van a kertben, a macskáknak nem olyan vonzó ott járőrözni. A kutyáim nem bántják a macskákat, de megugatják őket.

Törvény van rá, hogy a gazdi a háziállatát köteles a saját telkén tartani. Igen, a macskát is, nem csak a kutyát.

Nem védeni akarom azt, aki ezt tette, mert semmi nem indokol egy ilyen gonosz tettet, csak azt értsd meg, hogy sajnos egy kijárós cica ilyen veszélyeknek van kitéve.

Nekem is van macskám, ő csak benti. Jó idő esetén kimehet, de csak úgy, hogy én is kint vagyok vele. Nem megy ki az utcára, így nincs veszélyben.

Ha újra rászánnád magad a macskatartásra, akkor vagy legyen benti cica, vagy csináld meg az udvart macskabiztosra. Így a cicó nem tudná elhagyni a telket és biztonságban tudhatnád.

2018. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

Azért itt van pár furcsaság.


Egy macska bajuszát levágni nem olyan könnyű, pláne rendszeresen. Ha egyszer valaki megtette, annak nem fogja hagyni még egyszer. Nem lehet, hogy vitaminhiány miatt töredezett le? Mert az gyakori.


Most akkor eltűnt a macska, vagy meglett a holttest, amit felboncoltak és megállapították, hogy megmérgezték? Vagy ez csak sejtés? Honnan tudod, hogy szándékosan mérgezték meg, és nem patkánymérget evett vagy mérgező növényt rágcsált?


Egyébként meg sajnos ma már egy kijárós cica sincs biztonságban. 10 kijárós macskából 1 éri meg azt az életkort, amit meg tudna. Általában elütik, vagy kisebb részben megmérgezik, agyoncsapják őket, vagy kutya fogja meg. Ez van, ilyenné tettük a világot. Aki igazán szeretni a macskáját, az vagy bent tartja vagy zárt kifutót készít neki.

Részvétem a cicák miatt, de jó döntés, hogy nem vállalsz így többet.

2018. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!