Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cicám már nem kölyök...

Lány cicám már nem kölyök néha szokott "dagasztani" és hozzá nagyon hangosan dorombol. Miért csinálja ezt? Nem zavar, mert nagyon édes csak kíváncsi vagyok rá.

Figyelt kérdés
2008. okt. 26. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kölyök macskák szoktak dorombolni és dagasztani, sőt nem csak a lány macskák!!

A miértjét nem tudom, de akkor szoktak, ha hízelegnek, vagy ha simogatjuk őket!

2008. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 10 éves cicám is dorombol ezzel fejezi ki a szeretetét feléd, meg hogy minden rendben van, a dagasztásrol azt hallottam, hogy mikor kicsik voltak és szoptak, anyjukat is igy dagasztották, ez az ösztön késöbb is visszatér hozzájuk. de nem rég volt egy kérdés, hogy hogyan dorombolnak, belinkelem neked.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__83370-a-cica..

2008. okt. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom az előttem szólót. A macska ezzel, ahogy a mancsával dagaszt pumpálja ki az emlőből a tejet. Ez az kellemes élmény megmarad neki és felnőtt korában, amikor hasonlóan biztonságos és kellemes helyzetbe kerül (pl. ölbe veszed) feltételes reflexként újra dagaszt. Nekem 4 éves korom óta van macskám, mindegyik ezt csinálta.
2008. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiúcicám is akkor dagaszt ha nagyon jól érzi magát. pl: Ha alszik a kanapén és hozzábújok akkor biztos elkezdi, hozzá olyan hangos dorombolást nyújt hogy csak úgy zeng a ház! Biztos biztonságérzete van vagy tudja hogy olyan van a közelében akit szeret.
2008. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ és linket is.
2008. okt. 27. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!