Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyek a legnagyobb termetű...

Melyek a legnagyobb termetű macskafajták?

Figyelt kérdés
A main coonon kívül, milyen fajta macskák nőnek még viszonylag nagyra, vagy arányait tekintve, nagyobbra mint az átlagos macskameret?

2018. jan. 19. 16:33
 1/10 anonim válasza:
36%

Tigris.

A bengáli tigris a legnagyobb termetű macska.

2018. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondom MACSKA! Nem nagymacskát kérdeztem, hanem fajtatiszta macskákat, a MACSKA nevezetű fajt érintően!
2018. jan. 19. 16:48
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Hát talán a Main Coon és a bengáli
2018. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
pl. norvég erdei, ragdoll, bengáli
2018. jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szibériai és norvég erdei.
2018. jan. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A norvég erdei macska, az kb. akkora, mint a maine coon, kis hasonlóság akad kinézetre köztük (fülén nincs akkora pamacs, ék alakú a fejformája, szóval eltérő pl.). Savannah macska (gyakorlatilag egy háziasított szervál), vagy az ashera :)

Nagytermetű még a szibériai, ragdoll.

Illetve itt egy link, ami olyanokat is ide sorol, mint az egyiptomi mau, ebben nem vagyok biztos így fejből:

[link]

2018. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A savannah a norvég erdei macska a magyarok kifejlesztették a mósómedve macskát a maine coonból majdnem ugyan az de ez egy picit kissebb.Aztán ott vannak a perzsák abból az eggyik legnagyobb a himalájai perzsa
2018. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A maine coont hívják mosómedve macskának, mert angolul racoon a mosómedve, és régen elterjedt egy olyan mendemonda, mely szerint a mosómedvéktől származnak. Egyébként pedig Maine államról van elnevezve, mint "Maine állam macskája". Valójában a vikingekkel érkezett norvég erdei macskák lehettek az őseik, amelyekre nagyon hasonlítanak, a mosómedvékkel való párosodás pedig biológiai képtelenség.

A magyarok még nem találtak fel, és nem tenyésztettek ki egyetlen macskafajtát sem, soha.

[link]

2018. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az USÁ-ból származik a maine coon, úgyhogy arra vonatkozik, amit leírtam. Előző vagyok.
2018. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést férre gépeltem! Azt akartam írni hogy a magyarnyelvre lefordították így lett mosómedve macska és kihagytam egy szót helyesen azt akartam volna írni hogy vannak kissebb példányok is azok nem kevesebb a tartásuk így jobban megéri s majdnem ugyan az amúgy a brit rövidszőrűből is vannak nagyobbak és az egzotikus is nagyobb cica meg a selkirk rex is az
2018. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!