Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit tesztek pisiszag ellen?

Ti mit tesztek pisiszag ellen?

Figyelt kérdés

Szobacicánk van. Nemrég került hozzánk, így még új a dolog.


Szóval van fedett alomtálca (igaz, a csapóajtó még fel van hajtva, hogy szokja), van benne szénszűrő is. Az alom nem a legminőségibb, de illatos+sima keverve, akitől hoztuk, ő javasolta, ugyanígy használja. Nála nem volt egyébként picit se büdös, mikor cicanézőben voltunk korábban (pedig több macska, több alomtál van, és ott se voltak lecsukva...) Szóval nyilván nekem is az az első gondolatom, hogy majd az almot kell esetleg lecserélni, de ugye most direkt olyat vettünk, amihez hozzászokott.

Meg ha sok macskánál nincs büdös ezzel az alommal, az nem indokolja, hogy nálunk egy macskánál miért...

Reggel-este szedem ki a gombócokat, egyszer már után is töltöttem (illatosból, gondoltam, túl kevés lett belekeverve), és mégis.


Ja igen: az alom mindössze három napos, és már tegnap egész nap ennyire büdösnek éreztem, szóval az sincs, hogy nem cserélem hetekig, és amiatt. De ma már az egész szobában érezni az átható pisiszagot.


Van bármi megoldás azon kívül, hogy naponta dobáljak ki cirka két kiló almot?



2018. márc. 14. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Fiú-lány? Ivaros?

Én minden este átszitálom az almot, az aljára leül a pisis alom és az áraszthat ammóniaszagot. Illetve egészséges a macska? Arra tudok még gondolni, hogy húgyúti fertőzésnél is pisilnek nagyon büdit.

2018. márc. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ivartalanított lány, és elvileg teljesen egészséges. Örökbefogadott cica, szóval az alapítványnál látta doki, mielőtt hozzákerült. A mi orvosunk is látta, de mivel (elvileg) egészséges, ő csak általános kontrollt tartott.

Takarításnál áttúrom az egész almot a lapáttal, tehát a nagy pisigombócok is kikerülnek.

2018. márc. 14. 15:08
 3/6 A kérdező kommentje:
*hozzáNk került, nem tudok írni, bocsánat.
2018. márc. 14. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi egyfajta almot használunk, egyáltalán nem büdös, pedig nálunk sima nyitott alomtálca van. Nem keverjük az almokat. Próbálj ki másfajta almot. Egy jó minőségű alom esetén nem szabad, hogy büdös legyen.
2018. márc. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom jelenleg milyet használsz én egy antibekteriális kristályos almot ajánlanék. Amikor hozzámkerült a cica én is csomósodót használtam, mert ahhoz volt szokva, és ugyan ez volt a bajom. Pár nap után büdös volt, hiába takarítottam. Ezzel meg a 2 hetes alomnak sincs szaga, pedig így a pisit ki sem tudom szedni ugye, mivel ez nem csomósodó, csak a kakit. És nem is illatosított alom. De mivel antibakteriális, így nem szaporodnak el a bacik amik még büdösebbé teszik a macskapisit.
2018. márc. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésben lehet kapni szagsemlegesítő sprayt. Mi olyat vettünk, az alom köré kell fújni, és pikk pakk megszűnik mindig szag.
2018. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!