Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most ez mitől lehet?

Most ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

A házunkhoz szegődött egy kicsi, beteg, de felnőtt macska. Elvittük állatorvoshoz, kapott több injekciót is, hétfőn kell visszavinni, ha nem javulna az állapota. Elvileg tüdőgyulladása van. Most, hogy ránéztem, láttam, hogy véres az egyik füle belül. Ez mitől lehet? A végbélnyílása is ramaty állapotban van, de az orvos szerint az erőlködéstől lehet.


Valaki tapasztalt már ilyet?



2018. ápr. 7. 14:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Már úgy érzem, hogy szélmalomharcot vívunk érte. :( :'(
2018. ápr. 7. 14:13
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd orvoshoz ő tud biztosat mondani ,a fűlvérzés veszélyes! Bepanten vagy Neogranormon segít a popsiján.
2018. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A macskák nagyon szívós teremtmények, nem kell feladnod, ha megfelelő orvosi ellátást kap, jó eséllyel felépül. A füle vérezhet akár fülgyulladástól is vagy élősködőktől, pl viszketés esetén kaparhatta véresre. A lényeg hogy elég folyadékot vigyen be, és tápanyagban, vitaminokban gazdag élelmet kapjon, akkor gyorsan felépülhet. Hétfőn mindenképpen vigyétek vissza, és mutassátok meg a többi problémát is a dokinak, hogy azokra is adjon gyógyszert.
2018. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amennyire láttatni engedi a fülét, nekem nem fülrühnek tűnik. Szerencsére eszik és iszik is. Azért fecskendővel egy kicsit rásegítek a folyadékbevitelre (már amennyire ezt is engedi). Mindenképpen állatorvos lesz hétfőn is belőle. A hétvégén nem tartózkodik otthon az orvos. :/


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. ápr. 7. 15:10
 5/8 anonim ***** válasza:
felv/fiv tesztelve volt?
2018. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És folyik a vér a füléből? vagy egyszerűen csak van rajta némi alvadt vér? Máshol a testén van véres folt? Esetleg nem vakarhatta ki? És a végbélnyílása milyen? véres a kakija? kapott féreghajtót? és milyen injekciókat kapott?
2018. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak megvakarhatta a fülét. A hétvégén jobban volt, de vasárnap estére kicsit rosszabbodott az állapota, nem akart enni, de inni se. Ha erőltettem akkor se.


Hétfő reggelre eltűnt. Gondolom, elbújt valahova meghalni. Hiába kerestük, nem találtuk.

2018. ápr. 12. 12:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért keresd, csak rád számíthat, most kell neki nagyon hogy valaki gondozza!

Én már több nagyon rossz állapotú cicát fogadtam be, volt amelyiken a rüh miatt egy szál szőr se volt,azt se tudtam milyen színű lehetett, csak a véres, agyonkapart bőre, a kis sovány teste, tüsszögött, nem evett.Antibiotikum, vitaminok, rüh kezelés, stb. és finom falatok állandóan előtte, igaz kellett 3 hónap mire rendbejött, de megérte. Nagyon kedves, drága cica, nagyon hálás, és gyönyörű lett.Nem szabad feladni, ha remény van a gyógyulására, jó érzés megmenteni egy kis ártatlan, magán segíteni nem tudó lényt.

Persze van egy pont, amikor számukra megváltás az elaltatás, mert ilyet is találtam már.

2018. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!