Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a hím macskánk...

Mi lehet a baja a hím macskánknak?

Figyelt kérdés

Van egy idén 3 éves kandúr macskánk, amelyik kb. 1 hónapja egy furcsa betegséget kapott el.

Úgy kezdődött, hogy mikor egyik nap hazajött, feltűnt, hogy csak ül és rosszkedvű. Igazából nem volt komoly, de feltűnt. Enni is evett rendesen. Aztán teltek a napok és egyre inkább csak ült-ült, végül már csak evéskor aktivizálta magát. Aztán már elkezdett könnyezni a szeme és náthás is lett, úgy hol az orra el is dugult. Ekkor már eldöntöttük, hogy elvisszük állatorvoshoz, de oda sajnos csak két nap múlva tudtuk vinni. Közben már enni sem akart, csak megszagolta. Mindeközben eléggé lefogyott, a szőre elkezdett hullani, nyakrészen már hiányzott is neki kétoldalt. Ekkora kb. 1 hét telt el, de az állapota kb. az utolsó 2-3 napban súlyosbodott hirtelen, ezért nem vittük korábban.

Az állatorvos nem tudta megmondani mi lehet, volt pár tippje, aztán végül kapott gyógyszert injekció formájában, antibiotikumot, és infúziót is. 4-5 napig minden nap vittük, elvileg minden nap kapott infúziót, meg injekciót, de ezt pontosan nem tudom, mert én egyszer sem voltam ott, hanem anyukám vitte. Kapott még az állatorvostól egy vitaminpasztát is itthonra.

Az első állatorvosi ellátás után egyből élénkebb lett, habár korántsem volt az igazi. A 2-3. nap után a szemkönnyezés és nátha el is múlt és továbbra is egyre élénkebb volt, el is kezdett enni.

Az utolsó alkalom óta kb. két hét telt el. Azóta az van, hogy még mindig csak ül általában és még elég vékony, a szőre már nem hullik annyira, de ahol hiányzott, ott még most sem nőlt vissza. Enni már rendesen kér, nyávog is érte de van jópárszor, hogy bekapja, megrágja majd kiköpi. Van amikor gyorsan akar enni, de mintha valami nehézségbe telne neki enni. Mindenesetre most majd kap valami jóféle tápot, mert jelenleg házikosztot kap, ami hát szerintem nem energiadús, habár húsfélék vannak jópárszor. Nyers halat (10-15cm-es lidl-ben kapható, gyorsfagyasztott nyer hal, nemtom hirtelen milyen fajtájú) is veszünk neki, mert régebben mikor azt kapott, szerette...

Még egy probléma van, hogy furcsán tartja magát, de amikor visszük neki az ételt, hirtelen megelevenedik és rendesen mozog, feltartja a farkát, stb. De amikor nem ez van, akkor meg csak ül és furcsán tartja a fejét egy idő után. Az van, hogy leül, majd egy idő után (5-10 perc vagy több) elkezd előre dőlni a feje, mintha feltartott fejjel elaludt volna. Végül teljesen előre dől a feje, mintha elájult volna :/ De közben a szeme is csukva van, mintha tényleg aludna.

Tekintve, hogy eléggé lefogyott, az izma is jelentősen megfogyatkozott, lehet, hogy rossz lett a tartása meg legyengült.

Az állapota javulóban van, de elég lassú... Most mindenesetre jóféle tápokat, kajákat fog kapni, hogy vissza szerezze a súlyát/egészségét.


Ti mit gondoltok, mi lehet(ett) ez a betegség? Vagy mit kéne tenni?



2018. máj. 25. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem szerelmes. El fog múlni.
2018. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, hogy vidd másik orvoshoz. Nézze meg másik is, hátha tapasztaltabb vagy többet tud segíteni. Az előző cicámnak a doki szintén vitaminokat adott, fel sem ajánlotta, hogy komolyabb vizsgálatokat hajtsunk végre. Sajnos már csak akkor jöttem rá, hogy mit kellett volna tennem, amikor túl késő volt. Ha akkor tudom, másik orvoshoz viszem. (Egyébként a veséjével volt probléma.)


Úgyhogy mielőtt komolyabb baj lenne, szerintem a biztonság kedvéért nézesd meg másik orvossal. Mondd el neki, hogy eddig mi volt a panasz és miket kapott (antibiotikum, infúzió, gyógyszer, stb)

2018. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet macskanátha (kezelés nélkül legtöbbször halálos), és sok egyéb macskabetegség is. Súlyos beteg szegény. Én megnézetném másik orvossal is.

Oltásokat nem kapta meg a cica?

Felv/Fip szűrést csináltak nála?

Labort? Tüdejét meghallgatták?

2018. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!