Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél tőlem a macska, ez normális?

Dieniska kérdése:

Fél tőlem a macska, ez normális?

Figyelt kérdés
Pár napja kaptam két nyolc hetes kiscicát. Úgy egymással elvannak, szokják a helyüket, de engem nagy ívben kikerülnek. Ha hozzájuk szeretnék érni nem mindig engedik, átlába mikor alvás után felkelnek akkor szokták. Ez idővel változhat? Tudok valamit csinálni?
2018. jún. 19. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem
2018. jún. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes macskák még nagyon kicsik, az anyjuk mellett lenne még a helyük (legalább 12 hetes korukig). Ne várd, hogy a szocializációjuk olyan lesz, mint a hazavitelre érett cicáké. A másik dolog, hogy milyen helyről kerültek hozzád? Hogy bántak velük ott? Sok türelemre és gondoskodásra lesz szükség, de el fognak fogadni.
2018. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Régen volt macskám, ő sokkal kisebb volt, de vele valahogy nem volt ilyen probléma. Talán azért is vártam el annyira, hogy velük sem lesz. Egy ismerősünktől hoztuk, akiről tudjuk hogy nem bántaná őket.

Minden esetre nagyon köszönöm a választ, azt hiszem türelmesebbnek kell lennem :)

2018. jún. 19. 18:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem, akkor ezek szerint nem rossz tapasztalatok vannak a háttérben. Sajnos nem széles körben ismert dolog, hogy a cicáknál elég fontos időszak a 8-12 hetes kor, ilyenkor tanulják meg az anyamacskától, hogyan kell macskának lenni, "viselkedni". Az emberrel is ebben a korban szocializálódnak, ideális esetben szintén a mamacica felügyeletével (gondolj csak bele, az ő szemükben az ember egy óriás, persze hogy félnek tőle ösztönösen). Ha látják, hogy az anyjuk fesztelen az ember mellett, sőt, dirigál nekik :-), akkor megtanulják, hogy a kétlábúaktól nem kell megijedni. Ez a "tanfolyam" sajnos a te cicáidnál megszakadt, mert korán kerültek hozzád. Annyit tehetsz, hogy amennyire engedik (erőszakoskodás nélkül!!), minél több emberi érintésnek legyenek kitéve (ha kell, akkor finom falatokkal a kézben). Előbb-utóbb megtanulják, hogy nem kell félni az embertől, de számíts rá, hogy türelemre lesz szükség.
2018. jún. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Etetéskor alakíts ki Pavlovi reflexet pl az etető tálca kopogtatásával. Ha jönnek hívd őket a nevükön, nyugodt hangon beszélj hozzájuk evés közben.A cicák érzékenyek a "hangszínekre"; nagyon hamar kiszúrják az ingerültséget, feszültséget a hangodban. Próbáld őket megsimogatni, ha nem engedik ne erőltesd! Végső esetben vehetsz macskamenta szprét ( TRIXIE CATNIP-SPIELSRAY), de bármelyik másik megteszi, az állatorvosnál beszerezheted. A cicák egyszerűen megőrülnek érte, dörgölőznek, hemperegnek stb. Fújd be vele a kezed és hagyd hogy játszanak vele , így a te "szagod" párosul egy számukra kedves élménnyel. Ha netalán karmolnának ami elég ritka akkor vegyél fel vastag harisnyát két melegítőt stb és fújd be a lábad. Ülj le és hagyjál nekik helyet hogy hozzád férhessenek mert "fel fognak lökni".

https://www.youtube.com/watch?v=bxsfozo4ZTo&t=20s

Egy szem Valeriána tablettával ugyan ezt a hatást érheted el.

https://www.youtube.com/watch?v=WNrVZWajBG0

Széttaposni csak a konyhában vagy a fürdőszobában szabad, mert könnyebb felmosni. A macskagyökérnek elég erős szaga van ezért sokszor fürdetés is követheti a játékot főleg a ha érzékeny az orrod.

2018. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden tanácsot, mindenképp ki fogom próbálni :)
2018. jún. 19. 19:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Normális. Amikor nyugodtak, alszanak vagy esznek, simogasd őket és beszélj hozzájuk halkan, hogy megszokják a hangod és az érintésed. Alvás közben óvatosan ölbe is veheted őket, és néha adhatsz nekik kézből is pár falat ennivalót. Ne akkor akarj barátkozni velük, amikor hancúroznak.

Ha ketten vannak, egy kicsit lassabb a folyamat, mert egymás társaságát fogják keresni, és leginkább egymáshoz kötődnek. Ha csak egy cica lenne, hamarabb odabújna hozzád, legalábbis én ezt tapasztaltam.

2018. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!