Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a karomtalan...

Mi a véleményetek a karomtalanításról?

Figyelt kérdés
2018. aug. 10. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Magyarországon tiltott, és szerencsére külföldön is egyre jobban felismerik, mennyire káros a macska számára.


Szobacicának lehet és kell is igazítani a karmát, de azzal, hogy tövig levágod, kvázi megvakítod és megnyomorítod a macskát. Nem fog tudni fogni, mászni, nem fog tudni fájdalom nélkül állni egy idő után, még az alomhasználat is fájdalmas lesz a talpának.

Rengeteg viselkedési probléma gyökere olyan helyeken, ahol engedélyezett.

2018. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
88%

Undorito dolog. Szegyellje magat mindenki, aki ehhez folyamodik egy macskan. Ha nem felel meg ugy az allat, ahogy van, akkor masikat kell keresni, nem atformalni. Mielott irna valaki, az ivartalanitas egeszen mas dolog. Nem faj az allatnak, nem befolyasolja az eletet hosszu tavon. Es igenis szukseges ahhoz, hogy ne legyen sok gazdatlan, ehezo kobormacska az utcakon.

Remelem, a kerdezo csak kivancsisagbol tette fel.

Aki karomtalanit egy macskat, vegtelenul onzo, kepmutato ember.

2018. aug. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Én a kérdésig nem is tudtam erről a barbárságról, teljesen ledöbbentem. Nem tudom ki az az elmebeteg, aki képes ilyesmit elkövetni egy állattal, fizetni érte, és szereti gazdinak gondolni magát.


Nem vagyok őrült állatvédő, de ami sok az sok.

Kaparófa kell, vagy számolni az esetleges bútorkárokkal, ha pedig durvul a cicus, nem játszani vele. Érdekes, rajtam sosincs karmolás, mert ha már kiereszti, akkor tudom, hogy elég.


Balesetek meg mindig vannak (megriad, nem jól mérjük fel a helyzetet, nem szándékos stb.)


Még a kutyák fül és farokvágása is komoly vitákat vet fel, akkor ez hogy a viharba ne tenné.


Ha valaki tud emellett a primitív gondolat mellett szót emelni, tegye meg (akár privátban), mert érdekelne, hogy ide milyen pro érvek sorolhatók fel.


Én abszolút ellene vagyok, és elítélem (tk, ha a cica egészségügyi állapota miatt indokolt, vagy hasonlók, de ilyesmit nem tudok elképzelni.)

2018. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

#3 Bár nem a kérdező vagyok, de ez tényleg kényelmi cucc, vagyis nincsenek pro érvek. Hülye amcsiknál divat (naná), és mivel nem simán karomvágást jelent, hanem kb. olyan, mintha neked levágnák az utolsó ujjpercedet, hogy még a körömágyadból se maradjon esély újranövésre. Szó szerint az ujjakkal együtt metszik le.


A macska számára tehát semmi de semmi haszna nincs, az embernek az, hogy nem fog karmolni, nem fog szökni (hiszen nem jut át a falon, fán, akármin), nem kell félteni a bútorokat, vagy a karmolástól magát...

Konkrétan hallottam olyat, hogy albérletben tartandó macskához előírják a műtétet, úgy engedélyezik a kisállattartást.

2018. aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Simán csak az, hogy kevésbe szemétség akkor inkább véglegesen elaltatni azt az állatot, mert a karomtalanítás életfogytiglan való kínzás. (Nem a karmokat, hanem az azt működtető ujjperceket vágják le. Onnantól kezdve nem elég, hogy nincs mivel megvédenie magát, vagy kapaszkodnia, olyan, mintha nekünk folyamatosan kavics lenne a cipőnkbe.)
2018. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Állatkínzás. Az ember a saját kényelme miatt elvetemült dolgokra képes, ez is az egyik.
2018. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Konkrétan miért lettem lepontozva? Leírtam, hogy mit jelent, és miért támogatják külföldön, annak ellenére, hogy az állatnak nem jó. Ebben mi nem volt a pontos válasz?
2018. aug. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
7, gondolom valaki szerint jó dolog az állatkínzás, és szerinte az, hogy nem, az nem hasznos.
2018. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
3-as vagyok, én sem értem a lepontozást, szerintem kulturált válaszok érkeztek és egyikünk sem jogosult rá.
2018. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a kérdező biztatást várt, hogy nyugodtan csinálja meg, mert tök jó dolog, és ezért állatkínzónak lett nevezve, ami felháborító a számára :D
2018. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!