Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem pisil a cicám az...

Miért nem pisil a cicám az alomba?

Figyelt kérdés
5 hetes lány cicám első nap alomra ment, de ma nem hajlandó. Tiszta az alom, semmi nincs benne. Minden olyan helyet befújok úgynevezett macska riasztóval ahova bemehet és nem látok (asztal alatt, ágy alatt, szekrény mögött) de mégis odamegy. Esetleg még valami amit tudtok ajánlani?

2018. aug. 27. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

- Helyezd át az almot olyan helyre, ahol pisilni szokott, ha ágyra jár akkor ágy mellé pl.

- Cseréld le az almot más fajtára, lehet túl kemény a mancsának

- Mennyire vastag almot pakolsz? 3-5 centi az ideális, több alomba belesüpped, nem kényelmes.

- Úgy helyezd el az alomtálcát, hogy ne érezze magát sarokbaszorítva, ha használja (ha fél, nem érzi magát biztonságban, nyilván nem fog odamenni)

- Ugyanezen okból a tetőt is vedd le, ha van rajta - menekülési útvonal.


Akár próbálkozz az elején több, különféle alomtálcával meg alommal egyszerre, hogy meglásd, melyik tetszik neki. Kiscicánál lehet vele próbálkozni, hogy evés után mindig beleteszed. Nem baj, ha kimászik, csak szokja meg, hogy ott van a jó kis "föld", fog rá emlékezni. A macskák ösztönösen szeretik az olyan helyet, ahol ásni tudnak.


Ezekkel a befújó vackokkal nem mész sokra, ilyen picike cicánál pláne nem. Még bőven az anyja mellett lenne a helye, most kezdene rászokni a szobatisztaságra, és nincs, akitől ezt megtanulja, persze, hogy nem fogja egyből tudni. Ezzel a riasztóval két dolgot érsz el, vagy immunis lesz rá, mert nem reális, hogy minden be van vele fújva, és így nem fogja érdekelni, ha valamitől tényleg tiltanád nagyobb korában, vagy lesz egy stresszes és frusztrált macskád, mert körbe van véve csupa rossz szagú idegesítő hellyel, ahonnan menekülne... egyik se jó.


A szekrény mögötti, ágy alatti stb. részeket, "barlangokat" tömd be, takard el, a lényeg, hogy be se jusson az ilyen helyekre. Ez nem csak a pisi végett, hanem amiatt is jó, hogy ne rejtőzzön folyton.

2018. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Macska riasztó? Mivan??

Amúgy én ha jól emlékszem egyszerűen beleraktam napi 2x-3x őket az alomba, ha kell neki akkor oda végzi majd, és egy idő után megszokja.

2018. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már pisilt alomba anélkül hogy beleraknám, de minden evés után én is belerakom. A macskariasztót akkor megpróbálom hanyagolni, remélem leszokik róla.
2018. aug. 27. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi az hogy 5 hetesen el lett véve az anyjától? Ne csodálkozz,ha stresszes,idegbeteg lesz.Ekkor még az anyja közelsége,tanítgatása nagyon fontos lenne. Erre ember nem képes.Kegyetlen dolog ilyet csinálni,állatvédelmi törvény tiltja! Nekem amikor kiscicáim voltak,2-3 helyre tettem ki almot,jól látható helyekre. Szinte sose kellett őket beletenni,maguktól rájöttek,keresték az olyan helyet,ahol befedhetik a kakit.Utána fokozatosan vittem arrébb az almot,mindennap ahol majd lesz állandóan.Cicád viselkedése jelzés,nem jól reagálsz,büdössel fújkálsz,szidod,ráadásul még túl pici is.Minek kellett cica,ha ennyire nem értesz hozzá?
2018. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a cica anyját elütötték, egyébkét 8 hetes kora körül lett volna elhozva csak mivel a nő nem tudott volna 4 kiscicáról gondoskodni elhoztuk.

Egyébként anyukám rendelte és kipróbáltam működik ez de ha azt írjátok nem jó akkor nem használjuk tovább. Egyébként sajnálom hogy nem lehetne soha az életbe állatom mert nem értek hozzá, ennyi erővel senkinek ne legyen állata mert úgy sem ért hozzá. Már felneveltem egy kis kutyát is aki most 4 évés és nagyon boldog :).

2018. aug. 27. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!