Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 3 hónapos perzsa...

Van egy 3 hónapos perzsa cicám. A szőrét babahintőporral kell átfésülni, vagy meg is kell fűrdetni? A hintőporos eljárás jó?

Figyelt kérdés
2008. nov. 3. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom mennyire igaz, de én úgy hallottam, hogy elég a hintőpor. De sajnos nem értek hozzá.
2008. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Szőrápolás perzsáknál. A perzsamacskák nyakát és felsőtestét-különösen kandúrok esetében-hosszú, selymes szőrzet borítja, ugyancsak dús a hátulsó lábakon viselt szőrnadrágocska. A jól ápolt macska farka zászlóként leng. A hosszú szőr sűrű, finom és selymes, de nem gyapjas.


A gondos otthoni szőrzetápoláshoz a következő kellékekre van szükség: kefe, sűrű szálú fésű, ritkább szálú fésű, masszírozókefe lekerekített gumivéggel, púder, szárazsampon, stb. A perzsamacskák otthoni gondozása napi fésülést igényel. Minden egyes csomót, a legkisebb filcesedést is el kell távolítani belőle, különben úgy becsomósodik a szőrük, hogy azon csak nyírással lehet segíteni. Először a ritkább fésűt alkalmazzuk, aztán a sűrűbbet. Figyelni kell arra, hogy a bőre ne sérüljön meg, mert nagyon vékony. Filcesedés, összetapadás különösen a hátsó lábon, a gallérnál, a hónaljban és a has alatt fordulhat elő. Ha nagyobb, kifésülhetetlen csomók képződtek és a macska nemsokára kiállításon fog szerepelni, egyszerűen kivághatjuk a csomót. Soha ne hagyjuk úgy elfajulni a szőr elcsomósodását, hogy végül állatorvoshoz kelljen vinni, aki narkózisban borotválja le szerencsétlen cicát. Étkezések után meg kell nézni, nem piszkolta-e be gallérját a perzsamacska, s az illemhely felkeresése után is tanácsos ellenőrizni a dús hátsó szőrzetet.

Fürdetni is lehet a perzsamacskákat, sőt egyes kedvencek kifejezetten szeretik a vizet. Fontos már kiskorban elkezdeni a szoktatást, mert a későbbiekben ez egyre nehezebb lesz. Természetesen ha kiállításra készül a cica, nem szabad lenyírni, mert egészen más minőségű szőr fog visszanőni. Kiállítás előtt fontos még a túlnőtt karmokat levágni, kitisztítani a fogazatot, a füleket és kitörölni a belső szemszögletből a váladékot."


[link]

2008. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért kellett leszavazni?
2008. nov. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
szerintem macska direkt "úgy van kitalálva" hogy tudja saját magát tisztítani, nem?
2010. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!