Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a kiscicá...

Hogyan szoktassam le a kiscicát az ágyra pisilisről? Nemrég hoztuk el,8 hetes elmúlt, kezdetben nagyon jól használta az almot, de most már harmadik alkalommal pisilte le az ágyamat. (az almot is használja mellette)

Figyelt kérdés
Amikor megláttam legutóbbi alkalommal, rögtön felkaptam és odavittem az alomhoz. Nem emlékszek hogy a többi cicánkkal lett volna ilyen probléma. Az alomból a kakit ki szoktam venni azonnal és a pisis részt is 3-4 pisilés után.
2018. szept. 16. 02:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyugis helyen van az alomláda?

Első körben az ágyat kéne naggyon alaposan lefertőtleníteni, hogy abszolút ne érezze a cica sem a szagot.

Napközben többször tedd bele az alomba.

Nekünk is épp van egy kiscicánk, valami tanyáról hoztuk, szóval almot előtte még nem látott. Előfordul, hogy a nagy játékban/alvásban elfelejti, hogy meg kéne látogatnia az almot. Néha beleteszem, kaparok 1-2-t a mancsával és már végzi is a dolgát.

Érdemes lehet beszerezni egy második alomládát is, főleg ha másik cica is van. Ha nem csak egy szobában mozog a cica, ez is segíthet a problémátokon. Ha pisilnie kell, nem kell átcaplatnia a ház másik végébe, mindjárt szimpibb lesz az alom.

Emellett, ha látjátok, hogy jó helyre ürít, pár kedves szóval dícsérjétek meg. Ha végzett, mehet egy kis simogatás.

2018. szept. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!