Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6-7 hónapos kor ideális egy...

6-7 hónapos kor ideális egy nőstény cica ivartalanítására (még nem tüzelt eddig)? Ugye ettől még nem áll meg a növekedésben, ugyanúgy fejlődik tovább és növekszik?

Figyelt kérdés

Egy fajtatiszta brit nőstény cicáról van szó, teljesen egészséges hála Istennek, azonban lakásban tartjuk és szükséges lenne ivartalanítani mindenképpen. Közel 7 hónaposan ideális elvégezni rajta a beavatkozást? Ez nem állítja meg a növekedésben? Hallottam már sok olyat is, hogy a macskák nagyobbra is nőnek, ha fiatalon ivartalanítják őket, azonban olyat is, hogyha túl fiatalon, akkor ez negatív irányba befolyásolhatja a fejlődésüket. Most akkor kérdem én, mint laikus,MI az igazság?


Nagyon szépen köszöönöm előre is a válaszokat! :)



2018. szept. 23. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Majdnem ennyi idős az én cicám is. Én beszéltem az állatorvossal aki azt mondta hogy a legideálisabb kor az a hat hónapos és másfél éves kora között van. Nekem azt javasolta, hogy ha nincs esélye annak, hogy kiscicái legyenek, akkor várjam meg az első tüzelést, ha viszont kandúrral él együtt akkor ajánlott már most elvinni. Elvileg nem lesz tőle semmi növekedési "gondja". Azt mondják maximum kicsit megnyugszik.


Tehát mivel egyke cicám van én megvárom az első tüzelést.

2018. szept. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Az én brit nőstény cicám 6,5 fél hónaposan lett ivartalanítva. Most 4 éves, gyönyörű szép cica lett. Nem kell megvárni az első tüzelést, ha előtte csináltatod sokkal kevesebb az esélye a daganatos megbetegedèsekre, mintha megvárod az első tüzelést. Ráadásul van amikor a nőstèny cicák is jelölnek, célszerűbb hamarabb ivartalanítani minthogy rögzüljön ez a rossz szokás.
2018. szept. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Egyelőre mindenki azt mondja, hogy most lenne a legideálisabb! Most 6,5 hónapos ő is :)


Utolsó, örülök, hogy gyönyörű szép és egészséges brited van :) azt nem tudod véletlenül, ez a fajta hány éves koráig van fejlődésben? és tényleg gyorsabban is felépülnek mintha később lennének ivartalanítva?

2018. szept. 24. 00:14
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
A szakkönyvek 2-3 évet írnak. 😊 Az enyém olyan 3 év körül lett olyan "igazi" brit. Bár addig is gyönyörű volt, de olyan kölyök kinézete volt, most már a fajtájára jellemző jegyei vannak, széles mellkas, tömör alvázzal. 😊 Nagyon szép kerek a feje, bár nőstény, de sokan kandúrnak nèzik pont ezért. 😊
2018. szept. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Nyugodtan vidd el már most, nem lesz semmi baja. Nem kell megvárni az első tüzelést, felesleges szenvedés a cicának is és a gazdinak is. Nekem sziámim van, ő 7 hónaposan lett ivartalanítva, semmi baja nem lett.
2018. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megvolt az ivartalanítás :) Közel 7 hónaposan megejtettük ! Hálás vagyok nektek, hogy biztattatok engem arra, hogy vigyem el mostanában, így mára már túl is estünk rajta (csütörtökön) és szerencsére minden rendben ment, már eszik-iszik, pihenget, nem volt semmi komplikáció :) Remélem, jó volt az időzítés így alig több, mint fél évesen, tehát még a legelső tüzelése előtt. Nem vártuk meg végül, úgy döntöttünk :)
2018. szept. 30. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!