Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bevan dagadva a macskám lába....

Bevan dagadva a macskám lába. Valaki valamilyen krémet tud rá ajánlani? Vagy házi megoldást?

Figyelt kérdés
Vasárnap este észrevetten hogy sántít a macskám.Hétfőn már úgy vettem észre semmi baja sincsen. Kedden láttám hogy a labat nagyon felemeli és nem rakja le/ nem áll rá. Tegnap ugyan ilyen volt bekötöttük neki de tudtam hogy az semmit nem ér. A láb feje nagyon bevan neki dagadva. Azért kérek házi megoldásokat (inkabb krémet) mert az állatorvos elég nagy összeget elkérne és először inkább megpróbálnánk rendbetenni itthon.
2018. nov. 15. 17:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
A házi kísérletezéssel többet árthatsz, mint amit használ. Annak az állatnak fájdalmai vannak, vidd orvoshoz, ne hagyd szenvedni. Olyan meg ne tartson állatot, akinek nincs rá pénze,ha baj van.
2018. nov. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Kettessel értek egyet, de nem csak a kísérletezés miatt, hanem mert lehet, hogy valami olyan baja van, amin most még lehet segíteni, később pedig nem lehet helyretenni. Lehet egy komoly ficam, vagy csonttörés is, élete végéig sántítani fog, mert rosszul forrt össze a csont. Mondd, téged milyen krém hozna rendbe?

Legközelebb köss kisállatbiztosítást, az ilyen esetekre találták ki.


Egyes, te meg egy... vagy. - a pontok helyére képzelje mindenki azt, amit akar :) (megsúgom, semmi jót)

2018. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy valami (akár egy toklász) beleszúródott a talppárnái közé vagy az ujjai közé és elindult felfele. Azt te az eletben nem fogd meggyógyítani házi kenőcsözéssel.
2018. nov. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%
Vidd orvoshoz! A miénknek is így kezdődött, aztán kiderült, hogy megharapták. Pár nap múlva látszott csak a gennyes seb. A doki kitisztitotta, lekezelte. Már le volt gyengülve, azt mondta lehet elpusztul ha nem vittük volna el.
2018. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha kinti macska, összeverekedhetett egy másik macskával, aki megkarmolta/megharapta. Bedagad és gennyezni kezd a lába. Ha nem viszed orvoshoz, vérmérgezést kap és nagy fájdalmak közt elpusztul!
2018. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Krémet? Mire, mikor azt sem tudod, mi okozza a dagadást? Lehet törés, vagy lehet tályog is. Ehhez sajnos orvos kell.
2018. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
4.válaszoló (18:45) azt esetleg megkérdezhetem mennyit fizetettek érte? (Igen tudom hogy mindenhol más az ár)
2018. nov. 15. 19:23
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem tökmindegy mennyit fizetett érte? Neked is csak akkor váltják ki a gyógyszert, ha olcsó?
2018. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el azt a szerencsétlen állatot dokihoz. Jó esetben kitisztítja a sebet és megröntgenezi, ad antibiotikumot. Ez a problémától függ. Ha a te törött lábaddal lennél itthon te se mennél orvoshoz, mert mondjuk meg kell utána venni 10ezer környéki összegért a lábmerevítőt miután levették a gipszet? :D
2018. nov. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ne támadjatok le azért mert megkérdeztem mennyibe kerül! Valószínűleg ugyan az a baja az én macskámnak mint az övének volt ezért gondoltam megkérdezem. Szombaton visszük állatorvoshoz csak eléggé néhez megoldani mivel kocsink nincsen és ahol élünk itt nincs állatorvos.
2018. nov. 15. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!