Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sos! Fulladok a kiscicáimtól,...

Sos! Fulladok a kiscicáimtól, de kint megfagynának. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Későn születtek nálunk kiscicák idén, és mostanra érték el a 3 hónapos kort. Még nagyon picik, így nem nagyon bírnák a hideget, ezért hatalmas családi viták árán bevihetem őket a szobámba a tél végéig. (De onnan nem johetnek ki).


Nemrég óta azonban annyira fulladok, ha ott vannak, hogy nem bírok aludni sem, folyamatosan arra ébredek, hogy fulladok. (Van asztmás sprém, de az is csak ideig-óráig segít, vagy már akkor sem, és már vagy 10x annyit fujtam belole ma is, mint kellene). Emellé kaptam allergia elleni gyógyszert, ami eddig nagyon jól hatott, tavasz óta szedem, és barmikor cicázhattam vele, nem volt semmi tunetem. Gyerekkoromban is folyamatosan voltak macskaink, semmi bajom nem volt.


Szerintem a legnagyobb baj az, hogy kozvetlenul az arcomnal alszanak, igy elegge nagy adag allergent sikerul "bevennem" egyszerre, de otletem sincs, hogy hogyan lehetne leszoktatni oket az agyamrol. Van valakinek otlete? Vagy esetleg az allergiára gyors megoldást?


Hogy váljak meg tőlük az nem opció.


2018. dec. 6. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Menj el orvoshoz, és kérj megfelelő gyógyszert, vannak allergia-ellenes szerek. Ez így veszélyes rád.

Esetleg nincs kint fűtött vagy fűthető melléképület, ahol tudnál nekik meleg kuckót csinálni?

A későbbiekre azt javaslom, ivartalanítsátok az anyamacskát, hogy ne szülessen több kiscica.

2018. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
van zárható előszoba? esetleg oda beengedhetnéd őket, csak estére vagy ha nagyon hideg van. vagy legalább ne engedd őket a szobádba
2018. dec. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előszobában, konyhában, dobozban? Mennyire kicsik?

Vagy lehet kapni hordozható kosár/box - oda éjszakára bezárhatod őket, aludni.


Másik megoldás, hogy csinálsz nekik egy kis sarokban fekhelyet és amikor felmásznak az ágyadra, akkor következetesen mondogatod nekik, hogy NEM SZABAD vagy NEM! és lerakod őket a helyükre.

De ne könyörögj nekik, hanem HATÁROZOTT hangnemben mond és csináld.

Lehet, első éjszaka nem alszol :D, meg azt is tudom, hogy nehéz, de ls lehet szoktatni őket, ha van kellő kitartásod.

2018. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ivartalanítás.
2018. dec. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Több ezer macska születik a hidegben, és nem fagynak meg. Kint legyen egy fa házuk, oszt csókolom. Nem kell ennyire sajnálni őket, ebben a mínusz pár fokban nem fáznak, ha van egy kis kuckó, ahova el tudnak bújni.
2018. dec. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Basszus, véletlen felpontoztam az utolsót... :(
2018. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
#5 egyetértek, a macska kinti állat, ha nem éli túl, így járt. ilyen a természet.
2018. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!