Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek cica fülét is...

Szerintetek cica fülét is lehet kövirózsa cseppel kezelni? Atka gondolok max gyulladás

Figyelt kérdés

Fülmosó folyadékot már vettem neki.

Szó szerint kaja gondokkal küzdünk majd karácsonykor!!

Nem tudom állatorvoshoz vinni!!!

Tehát légyszi segítsetek ami olcsó és jó!!


2018. dec. 17. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mik a tünetei?
2018. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rázta a fejét fekete kemény cucc volt a fülcimpályán is belül

Kivül a füle szélén le jött a szőr.

Mikor elkezdtem tisztitani nagyon sok volt benne a fekete cucc most már annak a 10% kerül vissza a következő tisztításra.

És füllmosó folyadékot ma vettem neki, otodinét javasoltak.

Eddig csak simán tisztítottam a fülét.

1 napig sima fülpálcikával 2 napig úgy h először betadinossal utánna simával.

Betadin azért hogy fellazítsa kicsit és jobban lejöjjön ami rá tapadt meg az fertőtlenít is.

De biztosra mennék ezért gondolkodtam kövi rozsa cseppen.

2018. dec. 17. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak a fültisztítót használd most már. Töltsd meg vele a hallójàratot és aztán kívülről maszírozd neki. Aztàn törölgesd ki a külső hallójáratát, ne mássz bele neki. Ezt napi kétszer. Ha nem vakarja iszonyatosan, akkor inkább gyulladás csak, az elmúlik ennyitől egy 5-10napos kúra alatt.


Esetleg az állatpatikában/szimpla patikàban érdeklődhetsz rühesség elleni cseppről is. Nekünk az orilan-t írtàk fel, ez olyan 2.500forintos készítmény, de nem tudom vény nélkül kapható-e. Ha nem, akkor mond,hogy kóbor cicának lesz, akit nem tudsz elvinni dokihoz, de megpróbálnád kikezelni, erre mit ajánlanának, mert félted a cicád, hogy elkapja tőle. Nem szép dolog hazudni, de ilyenkor van, hogy előkerül valami olyan spot-on, ami használható atka ellen is, esetleg valami spray.


Ezek nem akkora összegek, mint egy komplett állatorvosi vizsgàlat, de tutibb hatásuk van, mint a házi készítményeknek. Így én ezeket ajánlom.

2018. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fülcsepp neve "Otomax". Próbáld meg felíratni az állatorvossal, vagy lehet állatpatikában oda adják recept nélkül is. Ezek a fülfertőzések általában rühösségtől, baktériumoktól, gombától vannak. Ez a csepp mindhárom ellen jó.
2018. dec. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A patikus azt mondta ne azt vegyem otodone fülfolyadékot adott pedig eredetileg
2018. dec. 18. 10:03
 6/8 A kérdező kommentje:

Otomaxot akartam venni.

Csoró nem fogta fel hogy nem tudom most miből orvoshoz vinni a cicám de én ki akarom gyogyítani

2018. dec. 18. 10:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérj Stronghold spot-ont. Az gàtolja a szaporodásukat elmèletileg, ha ki nem is űzi őket teljesen. Meg takarítsd az fültisztítóval a fülèt minden nap, az alvóhelyét is rendszeresen cseréld. Nem szeretik a rühek ha zaklatva vannak.
2018. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megjegyzés: De, a stronghold kiirtja a fülatkákat is, a fülcseppet azért adják mellé, mert takarítani viszont nem takarít, és a döglött tetvek és végtermékeik simán fülgyulladást okozhatnak. (És az nem olyan, hogy lehullik, mint a döglött bolha, az a fülbe marad)
2018. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!