Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy szobacicának is ugyanúgy...

Egy szobacicának is ugyanúgy kellenek, fontosak az évenkénti kötelező oltások? Oltassam minden évben így is?

Figyelt kérdés

2019. jan. 16. 00:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%

Minek? Régen gondolod oltatták? Mitől lenne baja?


Amikor magadhoz veszed, akkor MINDENT adass be neki meg féreghajtsd, Oszt' jó napot!

2019. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Adasd be neki az öszzes kötelető oltást ,nem baj ha csak "szoba "cica
2019. jan. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
A szobacicák is kaphatnak akár halálos betegségeket is. Sőt, mivel alapból gyengébb az immunrendszerük... Oltatni kell őket is.
2019. jan. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Mivel nagyon sok betegséget te cipelhetsz haza a cipőddel, ruhàzatoddal (és sajnos semmivel nem tudod kivédeni ezt) vagy az esetleges vendégeid, így az a legbiztonsàgosabb ha oltatsz kombival legalább. Ha más (ismeretlen oltàsi hátterű) állattal nem talàlkozik, akkor a veszettség ellenit nem kötelező beadatni. De kertes ház esetén például a legtöbb doki azt is javasolja, hiszen könnyebben bejuthatnak rágcsàlók, így nem tudsz garantàlni 100%-os védelmet.
2019. jan. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Azért annyit hozzátennék, hogy macskáknak egyáltalán nincs kötelező oltás, csak ajánlott.
2019. jan. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

Én is azt csináltam, amit az első írt, mivel egy sz*r helyről hoztam, így sos-ben mindent (persze nem egyszerre) beadattam, ismétlések is voltak a fontosabbaknál, plusz kölyökként a legjobb kajákat kapták, meg pluszba vitaminpasztát és így nagyon erős és nagy cicák lettek, kialakult a védettség, azóta a doki is mondta, hogy nem kell őket. Oké, hogy cipővel beviheted, de ha már kicsiként kialakult a védettség, felnőttként nem fogják elkapni.

Azóta csak rendszeres féregtelenítés van, mivel sokszor kapnak nyers húst/tojást, meg rovarirtó rájuk és ennyi. Az almot napi 2x takarítom, táljukat minden kajálás után elmosom(kivéve a száraz táposat, azt csak reggel, mielőtt friss eledelt kapna bele), teljesen egészségesek, tiszták, erősek és vidámak.

2019. jan. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
A kölyökkorban beadott oltások nem nyújtanak védelmet egy életen át!
2019. jan. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Nekem azt mondta az orvos, hogy azért érdemes, mert a cipőnkön mi is bevihetünk az utcáról olyasmit, amitől beteg lehet, noha kicsi az esély. Én mondjuk csak tavaly, 3 évesen kezdtem oltatni őket, de tervezem most már rendszeresen.
2019. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Szobacicának a kombinált oltás a "kötelező" (nagyon ajánlott), amennyiben más állatokkal nem találkozik. Ha több cica él együtt, vagy még inkább kutya is van, aki ugye kijár, akkor szokták a veszettség ellenit is pluszban beadni.

Vannak ezen kívül is ajánlott oltások, de inkább kijárós cicánál fontosak.

A negyedévente féregtelenítés szobacicánál is fontos!

2019. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kutyussal él együtt a cicánk, Ő természetesen kijárós, hiszen sétáltatjuk. Másfél éves cica, utoljára 3 hónaposan kapott oltásokat amikor magunkhoz vettük.


Akkor ezek fényében, hogy kutyával él együtt fontos a kombinált és a veszettségi is?

2019. jan. 16. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!